Okuma Anlama Metinleri 2. Sınıf

Okuma Anlama Metinleri 2. Sınıf

Okuma Anlama Etkinlikleri 2.Sınıf düzeyinde okuma anlama çalışması yapabileceğiniz online web uygulamasıdır. Okuma anlama etkinlikleri çeşitli kaynaklardan seçtiğimiz metinlerin okunması ve metinle ilgili soruların cevaplandırılması ile gerçekleştirilmektedir. Her metnin okuma süresi farklıdır. Dakikada 75 kelime okuyabilen öğrenciler sınavı çok rahat tamamlamaktadır. Lütfen doğru okuma yapınız.Size uygun olan metni seçerek oline okuma anlama sınavına başlayabilirsiniz. Bu sayfada yer alan etkinliklere benzer oyun uygulama ve dokümanlardan haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Okuma anlama metinleri

Karga ile Tilki: İlk metnimiz kartal ile tilki masalı. Masal 73 kelimeden oluşuyor. Metin ardından 3 soruya da doğru cevap vermeniz gerekiyor.

Tilki ile Horoz: Okuma anlama metinlerine tilki ve horoz masalı ile devam ediyoruz. Masal 114 kelimeden oluşuyor. Keyifli okumlar.

Aslan ve tavşan: Bu metnimizi biraz uzun hazırladık. Metin yine ormanda geçiyor. Metin toplam 277 kelimeden oluşuyor. Soruları doğru cevaplamak için çok dikkatli okuma yapmanız gerekiyor. Başarılar.Tilki ile Keçi: Ezop masallarından alınan Tilki ile keçi masalı toplam 218 kelime. Metinin ana fikrinin de sorulacağı bu metni çok dikkatli okumanız gerekiyor. Unutmayın soruları cevaplamak için kısıtlı bir süreniz var.

Tilki ve Oduncu: İçinde çok güzel mesajlar barındıran bir masal. Keyifle okuyacağınızı düşünüyoruz. Mini test kısmına geçtiğinizde soruları ve şıkları lütfen dikkatli okuyunuz. Başarılar.

5 1 vote
Değerlendir
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
En eski
En Yeni Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hazal Akın

Çok güzel bir uygulama olmuş. Ellerinize sağlık. Biraz daha metin sayısını arttırabilir miyiz. Biz üç metini de bitirdik!

Nigde Nigde

Hızlı okuma oyunu için gelmiştim aslında. Fakat bu uygulama daha çok hoşuma gitti. Zamanla olunca çok heyecanlanıyoruz. Ama alışması gerek kızımın. Metinleri çoğaltalım lütfennn