Okuma Anlama Metinleri 3. Sınıf

okuma anlama metinleri 3. sınıf

Okuma Anlama Metinleri 3. Sınıf

Okuma anlama metinleri 3. sınıf düzeyinde okuma anlama çalışması yapabileceğiniz online web uygulamasıdır. Ayrıca okuma metinlerinin yazdırılabilir pdf formatlarını da indirip kullanabilirsiniz. Okuma anlama etkinlikleri çeşitli kaynaklardan seçtiğimiz metinlerin okunması ve metinle ilgili soruların cevaplandırılması ile gerçekleştirilmektedir. Her metnin okuma süresi farklıdır. Çünkü metinlerin kelime sayısı farklılık göstermektedir. Online okumalarda soru sayı 3 test sorusu ile sınırlandırılmıştır. Fakat yazdırılabilir pdf formatındaki çalışma kağıtlarında soru sayısı çeşitlilik göstermektedir. Dakikada 128 kelime okuyabilen öğrenciler sınavı çok rahat tamamlamaktadır.Size uygun olan metni seçerek oline okuma anlama sınavına başlayabilirsiniz. İsterseniz çıktı alarak bu etkinlikleri sınıfınızda, evinizde uygulayabilirsiniz. Bu sayfada yer alan etkinliklere benzer oyun uygulama ve dokümanlardan haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Ayrıca yorumlarınız bizim için çok değerli. Bu yüzden yorum bölümüne görüşlerinizi eleştirilerinizi yazabilirsiniz.

Okuma anlama metinleri

Atatürk ve Öğretmen : Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün öğretmene verdiği değeri gösteren çok güzel bir metin. Metnimiz toplam 109 kelimeden oluşuyor. Bu metni okumak için size verdiğimiz süre 51 saniye. Lütfen dikkatli okuma yapınız. Ayrıca metni okuduktan sonra sınav için 90 saniyeniz var! Keyifli okumalar.

Prenses ve Bezelye tanesi : Bir prensesin bezelye tanesi ile ne işi olabilir? Bu masalı daha önce okumadıysanız çok severek okuyacağınızı düşünüyoruz. Metin 237 kelime okuma süreniz 111 saniye. Dakikada 128 kelime okuyan bir öğrenci tarafından çok rahat tamamlanacak bir sınav.

Marsa yolculuk : Okuma anlama metinlerinde güncel olaylara da yer veriyoruz. Bu yazımızda marsa yolculuk ile ilgili bilimsel bir yazı okuyacaksınız. Yazı 3.sınıf öğrencilerinin seviyesine uygun olarak hazırlanmıştır. Metinde 142 kelime bulunuyor. Bu metni okuyup anlamak için size verilen süre 66 saniye

Üç zıpzıp masal: Şimdi sırada 3.sınıf öğrencilerinin çok seveceği bir masal var. Kelime sayısı az olmasına bakmayın. Okuma süresini de buna göre belirledik. Okuma anlama etkinliği yapmak istiyorsanız buyrun üç zıpzıp masalı!

Kaybolan Eşya: Nasreddin Hoca fıkraları okuma anlama etkinliklerinde çok etkilidir. Çünkü hem eğlenceli hem de insanı düşündürmeye yöneltir. Fıkramız biraz kısa o yüzden okuma süremiz de kısa olacak. Okumaya hazırsanız hemen başlayalım.

okuma anlama metinleri 3. sınıf
okuma anlama metinleri 3. sınıf

5 1 vote
Değerlendir
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments