Saat okuma etkinlikleri

Saat okuma etkinlikleri

Saat okuma etkinlikleri sayfasına hoşgeldiniz. İlkokul 1.sınıf 2.sınıf 3.sınıf ve 4.sınıf öğrencileri için hazırladığımız etkinlik, uygulama, çalışma kağıdı ile saatlere çalışmak artık çok kolay. Çünkü bu sayfada saatler konusu ile ilgili aradığınız tüm etkinlikleri bulacaksınız. Şimdi sayfada yer alan konu başlıklarına bakalım.


 • Online saat okuma yazma uygulaması
 • Saati okuma çalışma kağıdı
 • Saati yazma çalışma kağıdı
 • Analog saati okuma - yazma çalışması için etkinlikler
 • Saat problemleri

Saat okuma uygulaması

Online saat uygulaması ile saat okumayı ve yazmayı eğlenceli hale getirebilrisiniz. Çünkü saat okuma uygulaması her yaştan her bireyin kolaylıkla kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Bilgisayardan, cep telefonundan, tabletten kullanabilirsiniz. Telefondan kullanırken telefon ekranını yan çevirmelisiniz. Dilerseniz tam ekran modunda oynayabilirsiniz. Uygulamada saat okuma çalışması ile verilen bir saati oluşturma çalışmasını yapabilirsiniz. Böylelikle tam saatlere, yarım saatlere, çeyrek saatlere, geçe , kala gibi kavramlara çalışmış olacaksınız. Bunun için aşağıdaki butonu kullanmanız yeterli.1.Sınıf saat okuma etkinlikleri

1.sınıf saatler etkinlik ve çalışma sayfası için aşağıdaki indirme alanını kullanabilirsiniz. Tam saatlerin kavranmasına için hazırlanan çalışma kağıdı bir sayfadan oluşuyor. Ayrıca saat okuma etkinliğinden başka saat oluşturma etkinliğimiz de faydalı olacaktır. Bunun için sizlere boş saat şablonu hazırladık. Bu boş saat şablonuna istediğiniz saatleri çizebilirsiniz. Sonuç olarak birinci sınıflar için hazırladığımız çalışma kağıdını pdf formatında hemen indrebilirsiniz.

1.sınıf için saatler kazanım :

 • Tam ve yarım saatleri okur.
 • Takvim üzerinde günü, haftayı ve ayı belirtir.
 • Belirli olayları ve durumları referans alarak sıralamalar yapar.

Tam saatleri okuma etkinliği

Tam ve yarım saatleri okuma etkinliği karışık.


2.Sınıf saat okuma etkinlikleri

1. Tam, yarım ve çeyrek saatleri okur ve gösterir.

2.sınıf saatler etkinlik ve çalışma sayfasını pdf formatında kullandığınız cihaza indirebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

3.Sınıf saat okuma etkinlikleri

 • Zamanı dakika ve saat cinsinden söyler, okur ve yazar.
 • Zaman ölçme birimleri arasındaki ilişkiyi açıklar.
 • Olayların oluş sürelerini karşılaştırır.
 • Zaman ölçme birimlerinin kullanıldığı problemleri çözer.

Sonuç

Sonuç olarak bu sayfada sizlere saat okuma etkinlik uygulama ve oyunları ile ilgili bilgi vermeye çalıştık. Yorum bölümünden düşüncelerinizi paylaşırsanız etkinliklerimizi geliştirmeye çalışacağız. Çünkü bu sayfa da kullanıcılarımızn talebi doğrulştusunda oluşturulmuştur.

İlkokul Etkinlikleri sitesi olarak derslerinizde başarılar dileriz.


5 3 votes
Değerlendir
Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
En eski
En Yeni Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sultan Arslan

Oyuna bayıldık. 2.sınıfa giden kızım tam da saatler konusuna çalışıyordu. Bölüm bölüm olması çok hoşumuza gitti. Çok teşekür ederim.

Fethi Uygun

İşte aradıgımız uygulama. Matematik oyunlarınızı çok faydalı buluyorum. aynen boyle devam edin..

Canan Kalkan

Uygulama ve etkinlikler harika. Değerlendirme etkinliği olarak da bir sınav eklenebilir düşüncesindeyim. emeğinize sağlık teşekkür ediyorum.

Yasemin Aygün

evet evet bir tane online test olsa 2.sınıflar için özellikle.. ne güzel olur 🙂