2.sınıf hayat bilgisi günlük planımı uyguluyorum konu anlatımı konu özeti ve günlük planımı uyguluyorum etkinlik sayfası bu dersin içeriğini oluşturmaktadır. Günlük planımı uyguluyorum etkinlik sayfasını pdf formatında indirmek isterseniz dokümanlar sayfasını ziyaret edebilirsininiz.

Kazanım : HB.2.2.8. Gün içerisinde planladığı işleri uygular.

Diğer kitaptaki konu başlığı : İşlerimizi planlayalım

Gün içinde yemek yemek, odamızı toplamak, okula gitmek, ders çalışmak ve oyun oynamak gibi işler yaparız. Yapacağımız bu işleri önem sırasına göre planlarsak işlerimiz çabuk biter.

Planlı olmak bize ne kazandırır?

  • Planlı olmak düzenli olmamızı sağlar ve hayatımızı kolaylaştırır.
  • Böylece daha başarılı oluruz.
  • Zamanımızı verimli kullanırız.

Planlı olursak ailemizle geçireceğimiz zamanı daha güzel geçirebiliriz. Ailemizle birlikte kitap okuma, oyun oynama, spor yapma gibi etkinlikler düzenlemeliyiz. Planlı olmak her zaman iyidir. Geçmişi başarıyla dolu insanlar hep planlı çalışmışlardır. Bizlerde planlı olmalıyız.

Planlı olmak için;

  • Okula eksik araç gereçle gitmemeliyiz.
  • Okul çantamızı günlük ders programına göre hazırlamalıyız.
  • Çantamızı ödevlerimizi yaptıktan sonra düzenlemeliyiz. Yatmadan önce tekrar kontrol etmeliyiz.
  • Ders programına göre kitap ve defterleri çantamıza koymalıyız. Yoksa derslerde sıkıntı yaşarız. Bütün kitap ve defterleri çantamızda taşımamalıyız.
  • Ağır çanta taşımak bizi çok yorar. Ayrıca iskeletimize zarar verir ve büyüyünce kambur oluruz.

Önem sırası

Bir gün içinde yaptıklarınızı düşününüz. Bu işlerden bazılarını belli zamanlarda yaparsınız. Örneğin geceleri uyur, sabah uyanınca kahvaltı edersiniz.  Günlük planımızda bazen işler yetişmeyecek gibi görünebilir. Bu durumlarda işleri önem sırasına göre listelemeliyiz. Günlük plaımızda önceliği önemli işlere ayırmalıyız.  Böylece hangi işleri, ne zaman yapacağınızı bilirsiniz ve zamanınızı doğru kullanırsınız.

Eğitsel Oyunlar

İlkokul etkinlikleri hızlı erişim sayfamızda eğitsel oyunlar sizi bekliyor.  Online eğlenceli ve öğretici oyunlarla öğrendiklerinizi tekrar edin.