Amentü duası ve anlamı

4. sınıf amentü duası ve anlamı Din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin 2.ünite son konusudur. Amentü kelimesi inandım anlamına gelmektedir. Amentü duasının anlam itibariyle imanın şartlarını içinde barındır. Ezberlenmesi oldukça kolay bir duadır. Amentü duası ,anlamı, Türkçe okunuşu ve Arapça yazılışı sayfanın içeriğini oluşturmaktadır. 

Amentü duası Arapça

    آمَنْتُ بِاللهِ وَ مَلَئِكَتِهٍ وَ كُتُبِهِ وَ رُسُلِهِ وَ اْليَوْمِ اْلآخِرِ وَ بِالْقَدَرِ خَيْرِهِ وَ شَرِّهِ مِنَ اللهِ تَعَالَى وَ اْلبَعْثُ بَعْدَ اْلمَوْتِ حَقٌّ * اَشْهَدُاَنْ لآ اِلَهَ اِلاَّ اَللهُ * وَ اَشْهَدُ اَنَّ مُحَمَّداً عَبْدُهُ وُ رَسُولُهُ *

Amentü duası Türkçe

Amentü billahi ve melâiketihi ve kütübihî ve rusülihî ve’l yevmi’l-âhıri ve bi’l-kaderi, hayrihî ve şerrihi mina’llâhi Teâlâ ve’l-ba’sü ba’de’l mevt. Haggun Eşhedü en lâ ilâhe illAllâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve rasûlühü.

Amentü duası anlamı

Ben Allâh-ü Te’âlâ’ya, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, âhiret gününe, kadere ; hayır ve şerrin Allâh-ü Te’âlâ’nın yaratmasıyla olduğuna inandım. Öldükten sonra dirilmek de haktır. Ben şahadet ederim ki, Allâh-ü Te’âlâ’dan başka ilâh yoktur. Ve yine şahadet ederim ki, Muhammed (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) O’nun kulu ve peygamberidir.

Amentü duası

Amentü “İman ettim” anlamına gelen, İslam’da müminlerin iman esaslarını ifade etmektedir. Arapça’da ise kısaca “inandım” anlamını taşır. İslam’ın temel inançları arasında yer alan Allah’ın varlık ve birliğine iman etmeyi, onun meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, ahiret gününe, kadere, hayrın ve şerrin Allah’tan geldiğine inanmayı dile getiren sözcüktür.

Özet olarak bu yazımızda 4. sınıf öğrencilerinin bu günlerde en çok arama konularından birisi olan 4.sınıf Amentü duası ve anlamı ile ilgili bilgiler verdik.  İyi dersler