Okuma Öğreniyorum Oyunu

Yeni harfler, yeni kelimeler

Okumayı öğreniyorum oyunu ile okuma yazma sürecindeki mini mini birlere eğlenceli bir etkinlik hazırlamaya çalıştık. Bu oyunda öğrencilerimizden yeni öğrendikleri harfleri, heceleri, kelimeleri  okumalarını isteyeceğiz.  Oyun sonunda biz de öğrencinin kelimeyi okuma hızını saniye cinsinden hesaplayacağız. Öğrencinin oyun sonundaki okuma hızı saniye cinsinden ne kadar düşükse öğrencinin okuması o kadar hızlıdır. 


Oyunun bir ebeveyn yada öğretmen gözetiminde uygulanması yanlış okumaların önüne geçecektir. Günlük tekrarlar ile okuma hızında bir gelişmenin olacağını düşünüyoruz. Oyun ile ilgili görüşlerinizi sayfanın sonundaki yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.İçerikler
# Tür
Bağlantı linki
1 e ve l harfleri : Harf sayımız az olsa da harf hece ve kelimelerimizi oluşturduk. Oyunu öğrenmek için güzel bir başlangıç olacak.
Not :  Bazı harf yada heceler üst üste gelebilir. Harf sayısı arttıkça bu sorun olmayacak :
Oyna
2 e, l ve a harfleri : Harf sayımız arttı. Artık oyunumuzda daha çok kelime üretebileceğiz. Ela Lale el ele :)
Oyna
 3  e,l,a ve k harfleri : Harfler çoğalıyor. Kelimeler o kadar çok ki. k harfinin öğretilmesine yönelik kelimele ve hecelere ağırlık verdik. Lütfen unutmayınız bu uygulamada doğru okuma çok önemli
Oyna
 4.  e,l,a,k ve i harfleri : Artık okumayı öğrendik sayılır. Artık metinleri okuyabiliyoruz. Oyunumuzda yeni harfler sizi bekliyor. Haydi başlayalım.  
Oyna
 5.  elakin harf grubu ile ilgili 36 tane kelime hazırladık. Okuma yazma sürecinde bütün öğrencilerimize başarılar diliyoruz.
Oyna
 6. o harfi için hazırladığımız kelime grubu ile okumayı öğrenme ve hızlandırma çalışması yapabilirsiniz.
Oyna
 7  m harfi için 50 tane kelime hazırladık. Bugüne kadar öğrenilen harfler ile oluşan kelimeler sırayla karşınıza gelecek. Hepsini okuyacağınıza inancımız sonsuz.
Oyna
 8  u harfi için bu sefer 60 kelime hazırladık. Önceki harflerin de tekrar edeceğiniz bu bölümde başarılar dileriz.
Oyna
 9  t harfi kelime sayımız t harfinin öğrenilmesine yönelik hazırlanmış 80 tane kelimeden oluşuyor.
Oyna
 10  ü harfi ü harfi ütü ile başlayan kelimelerimiz tüketim küllük gibi çok harfli çok heceli kelimeleri okuma şeklinde devam ediyor.
Oyna
 11  y harfi : ikinci grup harfler sona eriyor. artık çok iyi okuyor ve yazıyoruz. Oyunumuzda y hafi ile karşınızdayız. Doğru ve hızlı okumaya dikkat ediniz.
Oyna
 12  ö harfi : 3.grup harflere başlıyoruz. İlk harfimiz ö harfi. Öğreneceğimiz harfler bitmek üzere. Artık okuyoruz yazıyoruz.
Oyna
 13  r harfi : r harfi ile ilgili 40 tane kelime hazırladık. En uzun kelimemiz TÜRKİYE. Keyifli okumalar dileriz.
Oyna
 14 ı harfi : tırtıl , tırnak, kıymalı gibi kelimeler ile okuma oyunumuza devam ediyoruz. Hızlı okumanın yanı sıra doğru okumanın da çok önemli olduğunu unutmayınız.
Oyna
 15  d harfi : d harfi kelimelerimiz hazır. Oyunda karşınıza çıkan kelimeler ile kendi kendinize dikte çalışması da yaparak okumanızı geliştirebilirsiniz.
Oyna
 16  s harfi : korsan, seksen , salata gibi s harfini içeren kelimelerimiz hazır. Keyifli okumalar.
Oyna
 17  b harfi : 3.grup harfler burda sona eriyor. artık uzun uzun metinler okuyabiliyoruz. Tebrikler :)
Oyna
 18  z harfi : z harfi kelimeleri ile 4.grup harflere başlıyoruz. Çoğu bitti azı kaldı. Az kaldı. Az kaldı. Az kaldı. Az kaldı. Az kaldı. Az kaldı. Az kaldı.
Oyna
 19  ç harfi : Ç harfi ile ilgili 50 tane  kelime hazırladık. Bu kelimeleri hızlı ve doğru okumaya çalışınız.
Oyna
 20  g harfi : Kısa bir dönemde neredeyse bütün alfabeyi öğrendik. Artık burda yazılanları da öğrencilerimiz okuyabiliyor. Okumak çok keyifli!
Oyna
 21  ş harfi : Ş harfi kelimeleri sizi bekliyor. Dikkat edeceğiniz gibi artık kelimeler biraz daha uzun. İşinizi zorlaştırmak gibi bir niyetimiz yok. Sadece daha iyi okumanızı istiyoruz.
Oyna
 22  c harfi : C harfi ile ilgili kelimelerim 73 tane. Bol bol tekrar ile okuma hızınızı geliştirebilirsiniz.
Oyna
 23  p harfi : 4.grup harflerimiz de sona erdi. Artık sona çok yakınız. İyi çalışmalar sevgili çocuklar.
Oyna
 24  h harfi : Okuma yazma sürecinin son grubu olan 5.grup harflerdeyiz. Oyunumuzun geniş kitlelerce takip edildiğini görmek bizi de mutlu etti. Güzel yorumlarınız için teşekkürler.
Oyna
 25  v harfi : V harfi ile ilgili 50 kelime hazırladık. Karışık olarak gelen kelimeleri olabildigince hızlı okumaya çalışınız.
Oyna
 26  ğ harfi : Alfabenin belki de en zor harfi... Büyükler bile karıştırıyor bu harfi. Beğendim yazmak yerine beyendim yazan yüzlerce insan var.
Oyna
 27  f harfi : F harfi kelime grubumuzda 53 tane kelime ekledik. İyi okumalar. Oyna
 28 j harfi : Okuma yazma sürecinin sonuna geldik. Oyunumuzun faydalı olduğunu umut ediyoruz. Eğitim öğretim hayatınızda başarılar dileriz.
Oyna