Çarpım Tablosu Turnuvası

Çarpım tablosu turnuvası oyunu ilkokul öğrencileri için hazırlanmış ücretsiz eğitsel oyundur. Oyunda amacımız öğrencilerin çarpım tablosunda birbirine meydan okuması ve yarış yapmasıdır. Seviyelere göre sıraladığımız çalışma basamakları ile istediğiniz seviyede karşılaşma yapabilirsiniz. Ayrıca bu oyun da ilginizi çekebilir: Çarpım tablosu ezberleme oyunu. Çarpım tablosu turnuvası için aşağıdan seviye seçerek başlayabilirsiniz. Haydi başlayalım.

Çarpım Tablosu Turnuvası Hakkında

Çarpma işlemleri ritmik saymalar ile başlar. Ritmik saymalardan sonra çarpım tablosu ezberlemeye sıra gelir. Ritmik saymalara çalışmak için ritmik sayma ezberleme oyunu kullanabilirsiniz. Çarpım tablosu ezberlemek için ise Karışık Çarpma İşlemleri oyununu kullanabilirsiniz. Gelelim bu oyuna! Çarpım tablosu turnuvası hakkında biraz bilgi verelim.

Oyun iki kişi ile oynanır. Oyuncular ilk önce hangi seviyeye çalışmak istiyorsak onu seçecekler. Seviye seçiminden sonra oyuna başla butonu ile oyunu başlatılır. Oyunda karşınıza bir çarpma işlemi ve dört tane seçenek gelecek. Doğru işaretlemeyi kim yaparsa o bir puan kazanır. Yanlış cevapta ise oyuncu ceza alır. Rakibini bekler. İki oyuncu da üst üste yanlış cevap verirse oyun berabere bitmiş sayılır. Oyunu tekrardan başlatmanız gerekir.

Bu oyunu 2.sınıf 3.sınıf ve 4.sınıf öğrencileri kullanabilir. Oyun başlangıcında istediğiniz seviyeyi seçerek düzeyinize uygun turnuva sayfasını açabilirsiniz.

Bu oyun en iyi chrome ve firefox tarayıcısında çalışır. Ayrıca masaüstü kullanıcıları küçük pencere modunda oyunu daha sağlıklı oynayabilir. Oyun cep telefonu ve akıllı tahtalar için tasarlanmıştır. Dokunmatik ekranda aynı anda iki işaretleme kabul edilmediği için diğer oyuncudan önce işaretleme yapmalısınız. Aynı anda ekrana dokunulması durumunda kullandığınız cihaz tepki vermeyebilir.

çarpım tablosu oyunu
-
Oyun Bitti
🤩İkinci Oyuncu🤩

Kaybettiniz
Kazandınız


Dokunmatik ekranda aynı anda iki işaretleme kabul edilmediği için diğer oyuncudan önce işaretleme yapmalısınız. Aynı anda ekrana dokunulması durumunda kullandığınız cihaz tepki vermeyebilir. Tekrar işaretleme yapınız. İki oyuncu da üst üste aynı soruda yanlış cevap verdiğinde oyun berabere bitmiş sayılır.

Kazanılan Puan: 1