kim öğrenmek  ister

2.Sınıf Kim öğrenmek ister

2.Sınıf öğrencilerine özel...


Bülten aboneliği

Bültene abone ol

Sitemizde yer alan eğitici oyun, etkinlik, dokuman ve deneme sınavlarından mail ile bilgilendirme almak isterseniz haber bültenimize ücretsiz abone olunuz. Kim öğrenmek ister oyununa eklediğimiz yeni konular da bu bülten aracılığı ile yayınlanır.


 


 

1
2.Sınıfa Özel

2.sınıf kazanımlarına göre hazırlanan sorular ile konu tekrarı

2
Sürekli güncel

Elimizden geldiğince oyunumuzu güncelliyor ve yeni konular ekliyoruz.

3
Ücretsiz

Herhangi bir indirme yapmadan internet üzerinden ücretsiz oynanır.


Kim öğrenmek ister - Eş anlamlı kelimeler

Eş anlamlı kelimeler konusu ile ilgili 15 soru ve sonunda büyük ödül :) Başarılar dileriz. Bu oyunu oynadıktan sonra oyun linkinin altında paylaştığımız "eş anlamlı kelimeler veritabanımız" çalışmalarınızda size yardımcı olabilir.
Oyuna Gidelim!

Eş anlamlı kelimeler veritabanı
Türkiye'nin en geniş kapsamlı eş anlamlı kelimeler veritabanı. Eş anlamlı kelimeler listesini sürekli olarak yanınızda taşımanıza gerek kalmasın diye 500'ü aşkın kelimenin eş anlamlısını listeledik.

Kim öğrenmek ister - Atatürk'ün Hayatı

Kim öğrenmek ister oyununu 2.Sınıf düzeyinde, Ülkemizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını konu alan sorular ile düzenledik. Sorular 2.Sınıf Ülkemizde Hayat Atatürk'ün Hayatı konusu ile ilişkilendirilebilir. Başarılar..
Oyuna başla!


Kim öğrenmek ister - Doğal sayılar

Oyunumuzda zaman yolculuğu yapıyoruz. 2.Sınıf matematik dersinde ilk öğrendiğimiz konuları geri dönüyoruz. Konumuz doğal sayılar. Sayı okuma, onluk birlik, ritmik sayma, örüntü...
Hadi Başlayalım!


Kim öğrenmek ister - Kesirler ve Zaman Ölçüleri

Oyunumuzda bu haftanın konusu kesiler ve zaman ölçme. Sorularımın içinde konu ile ilgili bazı bilmeceler de sorduk. Başarılı olacağınızdan şüphemiz yok. Başarılar sevgili çocuklar.
Oyuna Git!

Kim öğrenmek ister - Paralarımız

Bu seferki oyunumuz sadece paralar ile ilgili. Son iki soru biraz genel kültür ağırlıklı. Araştırma yapmak zorunda kalabilirsiniz. Lütfen bize kızmayınız :) Oyunu daha eğlenceli hale getirmek için takıldığınız sorularda joker hakkı kullanın. Mesela bir tanıdığınızı 30 saniye arayın.
Oyuna Git!


Kim öğrenmek ister - 23 Nisan Özel

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu olsun. 23 Nisan Bayramımız ile ilgili sorular ile yarışmaya var mısın?
Hadi başlayalım!

Birinci Oyun

Oyun başladı...Birinci gün soruları gayet basit. Problemler, hece bilgisi,  doğal sayılar, eş anlamlı kelimeler ve zıt anlamlı kelimeler. Kazancınız bol olsun :) 
Oyuna Git!

İkinci Oyun

Oyun devam ediyor...İkinci günde müzik dersinden bile sorumuz var. Soruları dikkatli okursanız kazanacağınıza inancımız sonsuz. Başarılar dileriz.
Oyuna Git!


Üçüncü Oyun

Oyun devam ediyor...Üçüncü İstiklal Marşı'mız ile ilgili bir soru daha var. Fakat cok az değişik. Oyunu oynamadan önce deste ve düzine kavramlarını tekrar etmenizde fayda var. İyi çalışmalar.
Oyuna Git!Last modified: Friday, 15 May 2020, 11:50 PM