4.sınıf uzunluk ölçme problemleri ve çözümleri ile uzunluk ölçme konusu hakkındaki bilgilerinizi değerlendirebilirsiniz. Aşağıda yer alan soruları ilk önce çözünüz daha sonra üzerine tıklayarak çözüm ile kendi cevabınızı değerlendiriniz. 4.sınıf uzunluk ölçme problemleri ve çözümleri sayfası sürekli olarak özgün ve güncel sorular ile yenilenmektedir.

uzunluk ölçme problemleri ve çözümleriBir manifaturacı 40 m’lik bir top perdelik kumaştan önce uzunluğu 2m 40 cm olacak şekilde 2 adet, daha sonra da 4m 30 cm olacak şekilde bir adet parça kesiyor. Geriye kaç m ve kaç cm perdelik kumaş kalmıştır?


Vedat Amca bahçesinin çevresine 400 cm aralıklarla 80 adet meyve fidanı dikiyor. Buna göre Ahmet Amca’nın bahçesinin çevresi kaç m’dir?


Bir terzi 70 metrelik bir top kumaştan 30 etek dikmiştir. Bir etek için 140cm kumaş kullandığına göre geriye kaç kumaş kalmıştır?


Sibel’in boyu 133 cm’dir. İbrahim’in boyu ise Sibel’in boyunun 2 katından 119 cm kısadır. Buna göre ikisinin boyları toplamı kaç m kaç cm’dir?


Seyran’ın çantası 36cm, kalemi 156mm, silgisi 32mm ve kalemtıraşı 22mm uzunluğundadır. Seyranın eşyalarının uzunlukları kaç cm’dir?


Köyümüz ilçeye 24km uzaklıktadır. İlçemiz ile ilimiz arası ise 45 km’dir. Köyümüzden çıkan servis aracı ile gidip gelirse kaç metre yol yapmış olur?


Hilal okula yürüyerek gelirken 250 adım ataktadır. Hilal’in bir adımı 40 cm olduğuna göre Hilal okula geliş ve gidişinde toplam kaç m yol yürümüş olur?

Last modified: Saturday, 18 April 2020, 5:01 PM