4.Sınıf simetri etkinlik

4.Sınıf simetri etkinlik sayfasında sitemizde bulunan 4.sınıf simetri etkinliklerini sizler için listeledik. 4.sınıf simetri çalışma kağıdı, ödev ve etkinlikleri ile ilgili açıklamaları bulabilirsiniz.Etkinlikler ile ilgili açıklamaları okumadan direkt olarak ilkokul 4.sınıf simetri etkinlikleri sayfasına gitmek isterseniz bağalantı linki aşağıda sunulmuştur.

Simetri etkinlik

Dokuman Sayfası

Aşağıda açıklaması verilen 4.Sınıf simetri etkinlikleri sayfası

simetri etkinlik

Simetri nedir

Simetri iki eş parçaya ayrılabilen şekillerdir. Cisimler iki eş parçaya simetri doğrusu ile ayrılır. Şekilleri iki eş parçaya ayıran Şekillerin simetrik olup olmadığının anlaşılabilmesi için simetri aynası kullanılır.Simetriyi her türlü şekil için inceleyebiliriz. Geometrik şekiller, ev eşyaları, okul eşyalarımız simetrik olabilir. Hatta harflerde de simetri var mı yok mu diye inceleyebiliriz. H, M, B harfleri simetrik harflerdir. H harfi iki farklı simetri dogrusu ile ayrılabilirken B ve M harfleri sadece bir dogru ile ayrılmaktadır

Dosya Tipi

Sitemizde bulunan dosyaların büyük bir çoğunluğu pdf formatında sisteme yüklenmektedir. Simetri etkinkliklerini pdf olarak indirerek hemen kullanabilirsiniz. Mobil kullanıcıların dosyalara daha kolay erişebilmesi için winrar yada zip ile dosyalarımızı sıkıştırmama kararı aldık.

Simetri Etkinlikleri içerikler

Dosyaların içeriklerinin sizin için önemli olduğunu biliyoruz. O yüzden Simetri etkinlikleri ile ilgili kısa açıklamalar aşağıda maddeler halinde listelenmiştir. İndirme sayfasına gitmeden önce etkinlik, çalışma kağıdı, ödev olarak indireceğiniz dosyalarını incelemeniz sizin için faydalı olacaktır.

  • Simetri doğruları çizme etkinliği : Bu etkinliğin amacı simetri doğrularının nasıl çizilmesi gerektiğini göstermek amaçlı hazırlanmıştır. Bu etkinlik Ayna simetrisini, geometrik şekiller ve modeller üzerinde açıklayarak simetri doğrusunu çizer kazanımı ile ilişkilendirilmiştir.
  • Simetri ile kale çizme etkinliği : Simetri konusunun aslında zevkli bir konu olduğunu gösteren bir etkinlik. Bu etkinlik ile ortadan ikiye ayrılmış bir sayfada kalenin simetriğinin çizilmesi beklenmektedir. Bu etkinlik Ayna simetrisini, geometrik şekiller ve modeller üzerinde açıklayarak simetri doğrusunu çizer kazanımı ile ilişkilendirilmiştir.
  • Simetri tamamlama : Harfler, şekiller tam 3 sayfalık bir simetri kavrama etkinliği. Birimkarelere ayrılmış sayfalar içinde öğrenciler bu etkinlik ile simetri kavramını tam olarak anlayacaklarını düşünüyoruz.
Last modified: Sunday, 14 June 2020, 3:35 AM