matematik oyunları

 Matematik Oyunları

Eğitim odaklı ücretsiz oyunlar

Matematik Oyunları

İlkokul matematik oyunları 1.sınıf , 2.sınıf , 3.sınıf 4.sınıf öğrencileri için hazırlanmış bir sayfadır. Bu sayfada yer alan oyunlar, öğrencilerin aritmetik kabiliyetlerini arttırmalarına yardımcı olmak ve matematiği eğlenceli hale getirmeyi hedeflemektedir. Aritmetik oyunu, çarpma oyunu, toplama oyunu, bölme oyunu, terazi ile toplama oyunu, kesirler oyunu sayfa içeriğindeki bazı oyunlardır.

Aşağıda yer alan oyun açıklamalarını okuduktan  sonra istediğiniz oyun sayfasına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan oyunlar ücretsizdir. Herhangi bir indirme, üyelik şartımız yoktur. Aşağıda matematik oyunları ile ilgili açıklamaları okuyarak istediğiniz oyunu seçebilirsiniz.

instagramda bizi takip edin

Takip instagram takip etEğitim ile ilgili hazırladığımız yeni içeriklerden haberdar olmak için instagramda bizi takip edebilirsiniz.


Düzey
Oyun adı
Bağlantı linki
1.Sınıf
Zamana karşı toplama oyunu 11'den büyük sayı olmaz
Oyna
2.Sınıf
Zamana karşı toplama oyunu 21'den büyük sayı olmaz
Oyna
 3.Sınıf
Zamana karşı toplama oyunu 50'den büyük sayı olmaz
 Oyna
 2-3-4
Çarpma işlemi oyunu : Zamana karşı çarpa işlem yeteneğinizi test etmek istiyorsanız bu oyun tam size göre! Sürekli tekrar ve 60 saniye içindeki doğru cevap sayınızı yükseltmeniz çarpma işlemi yeteneğini geliştirecektir.
 Oyna
2-3-4
 Aritmetik Oyunu : Matematik işleminde yeteri kadar hızlı mısınız? Bu oyun ile toplama, çıkarma, bölme, gibi matematiksel işlemlerdeki hızınızı geliştirebilirsiniz. Oyun başlangıcında size 10 saniye verilmektedir. Her doğru cevap için 1 saniye kazanırsınız. Hangi işlemlerin oyunda olacağını seçenekler bölümünden seçebilirsiniz.
 Oyna
1.Sınıf
 Terazi ile toplama yapılan bir uygulama. 1.sınıflar kullanabilir.
Oyna
 4.Sınıf
Kesirlerde sıralama oyunu :Hangi kesir daha büyük? Karşınıza gelecek olan kesirlerden hangisinin daha büyük olduğuna karar vermelisiniz. Sadece 30 saniyeniz var!
 Oyna
 2-3  Toplama işlemi oyunu : ikinci sınıf ve üçüncü sınıf öğrencileri için hazırlanmış zamana karşı toplama işlemi
 Oyna
 2-3  Çıkarma işlemi oyunu : ikinci sınıf ve üçüncü sınıf öğrencileri için hazırlanmış zamana karşı toplama işlemi
 Oyna
 3-4  Çarpma işlemi oyunu : Üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri için hazırlanmış zamana karşı çarpma işlemi oyunu
 Oyna
 3-4 Bölme işlemi oyunu : Üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri için hazırlanmış zamana karşı çarpma işlemi oyunu
 Oyna

Last modified: Sunday, 22 November 2020, 1:54 AM