matematik oyunları

 Matematik Oyunları

Eğitim odaklı ücretsiz oyunlar

Matematik Oyunları

İlkokul matematik oyunları 1.sınıf , 2.sınıf , 3.sınıf 4.sınıf öğrencileri için hazırlanmış bir sayfadır. Bu sayfada yer alan oyunlar, öğrencilerin aritmetik kabiliyetlerini arttırmalarına yardımcı olmak ve matematiği eğlenceli hale getirmeyi hedeflemektedir. Aritmetik oyunu, çarpma oyunu, toplama oyunu, bölme oyunu, terazi ile toplama oyunu, kesirler oyunu sayfa içeriğindeki bazı oyunlardır.

Aşağıda yer alan oyun açıklamalarını okuduktan  sonra istediğiniz oyun sayfasına ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan oyunlar ücretsizdir. Herhangi bir indirme, üyelik şartımız yoktur. Aşağıda matematik oyunları ile ilgili açıklamaları okuyarak istediğiniz oyunu seçebilirsiniz.


instagramda takip et

Aritmetik Oyunu

Matematik işleminde yeteri kadar hızlı mısnıız? Bu oyun ile toplama, çıkarma, bölme, üslü sayılar, karekök alma gibi matematiksel işlemlerdeki hıznınızı geliştirebilirsiniz. Oyun başlangıcında size 10 saniye verilmektedir. Her doğru cevap için 1 saniye kazanırsınız.Hangi işlemlerin oyunda olacağını seçenekler bölümünden seçebilirsiniz.

Oyuna Git!

Çarpma Oyunu

Zamana karşı çarpa işlem yeteneğinizi test etmek istiyorsanız bu oyun tam size göre! Sürekli tekrar ve 60 saniye içindeki doğru cevap sayınızı yükseltmeniz çarpma işlemi yeteneğini geliştirecektir.

Oyunu Oyna!


Zamana Karşı toplama - 30 Saniye

Sadece 30 saniyeninz var. Hızlı toplama işleminde kendine güvenenler bu oyuna! Her gün bu oyunu tekrar ederek toplama işlemindeki hızını arttırabilirsin

1.Sınıf Versiyonu (11'den büyük sayı olmaz )

2.Sınıf versiyonu (21'den büyük sayı olmaz)

3.Sınıf versiyonu(50'den büyük sayı olmaz)

Terazi ile Toplama 1.2.sınıf

Birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinin oynayabileceği teraziyi dengeye getirerek toplama işlemini daha zevkli hale getirebilirsiniz. Oyun içinde seviyeler bulunmaktadır. kolaydan zora doğru adım adım çalışabilirsiniz.

Terazi ile toplama oyunu oyna!

Kesirler Oyunu 4.Sınıf

Hangi kesir daha büyük? Karşınıza gelecek olan kesirlerden hangisinin daha büyük olduğuna karar vermelisiniz. Sadece 30 saniyeniz var!

Kesirler Oyunu Oyna!

Toplama işlemi oyunu 2. 3. Sınıf

ikinci sınıf ve üçüncü sınıf öğrencileri için hazırlanmış zamana karşı toplama işlemi

Toplama Oyunu Oyna!

Çıkarma işlemi oyunu 2. 3. Sınıf

ikinci sınıf ve üçüncü sınıf öğrencileri için hazırlanmış zamana karşı çıkarma işlemi oyunu

Çıkarma Oyunu Oyna!

Çarpma işlemi oyunu 3. Sınıf

Üçüncü sınıf öğrencileri için hazırlanmış zamana karşı çarpma işlemi oyunu

Çarpma Oyunu Oyna!

Bölme işlemi oyunu 3. Sınıf

Üçüncü sınıf öğrencileri için hazırlanmış zamana karşı bölme işlemi oyunu

Bölme Oyunu Oyna!

Bülten aboneliği

Bültene abone ol

Sitemizde yer alan eğitici oyun, etkinlik, dokuman ve deneme sınavlarından mail ile bilgilendirme almak isterseniz haber bültenimize ücretsiz abone olunuz


Last modified: Wednesday, 23 September 2020, 1:30 AM