Hızlı okuma oyunu

Hızlı Okuma Oyunu

Hızlı okumayı geliştirmeyi hedefleyen basit bir oyun

Hızlı Okuma Oyunu

Hızlı okuma oyunu ile okuma hızını geliştirmeyi hedefliyoruz. Oyunumuz değişik seviyelerden oluşmaktadır. Harf sayılarına göre grupladığımız kelimeleri olabildiğince hızlı ve doğru okuyunuz. Her oyunda karşınıza 12 tane kelime gelecektir. Oyun sonunda okuma hızını saniye ve dakika cinsinden hesaplayacağız. Her denemede hızınızı arttırmaya çalışınız.

Oyunun bir ebeveyn yada öğretmen gözetiminde uygulanması yanlış okumaların önüne geçecektir. Aşağıda yer alan oyun açıklamalarını okuduktan  sonra istediğiniz seviyeyi seçebilirsiniz. Günlük tekrarlar ile okuma hızında bir gelişmenin olacağını düşünüyoruz. Oyun ile ilgili görüşlerinizi sayfanın sonundaki yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

instagramda bizi takip edin

Takip instagram takip etEğitim ile ilgili hazırladığımız yeni içeriklerden ve oyunlardan haberdar olmak için instagramda bizi takip edebilirsiniz.

Hızlı okuma oyunu

İçerikler
Tür
Bağlantı linki
5 harfli kelimeler : Okuma hızını ölçmeniz, oyuna da biraz alışmanız için ilk basamak. Karşınıza çıkan bir heceli kelimeleri okuyunuz. Diğer kelimeye geçmek için üzerine tıklayınız.
Oyna
6 harfli kelimeler : Oyunu öğrendiğimize göre altı harfli kelimelere geçebiliriz. Unutmayın hızlı okumadan daha önemli bir şey varsa o da doğru okumaktır. Bu oyunda anlamlı okuma yapmanız mümkün değil çünkü kelimeler bir listeden karşık olarak karşınıza geliyor.
Oyna
7 harfli kelimeler : Kelimeler uzadıkça okuma hızının düştüğünü göreceksiniz. Doğru okuma yaparak hızınızı korumaya hatta arttırmaya çalışınız.
  Oyna
8 harfli kelimeler : Oyunun açıklama kısmında dediğimizi lütfen unutmayın. Oyun esnasında hızlı okumak önemli olsada en önemli kural doğru okumak. Her yanlış okuma için kendinizie bir ceza süresi belirleyebilirsiniz.
  Oyna
9 harfli kelimeler : Artık işimiz zorlaşmaya başlıyor. Oyunumuzun tüm aşamalarını tamamladığınızda kelime hazinenizin de gelişeceğini unutmayın. Oyunda yaklaşık olarak iki bin kelime bulunuyor. Kelime sayısı sürekli olarak güncelleniyor.
  Oyna
10 harfli kelimeler : Doğru ve hızlı okuma amacınız varsa doğru yerdesiniz. Tabi kitap okumak da güzel bir seçenek. Hiç bir uygulama kitap okumanın yerini tutmaz. Bizim amacımız okumaya biraz eğlence katmak.
  Oyna
 11 harfli kelimeler : Kelimeleri lütfen doğru okuyalım. Kelime sonlarına özellikle dikkat edelim. Doğru okudukça okuma hızımız da ilerleyecektir.  Oyna
 12 harfli kelimeler : Okuma hızınızı harf sayısına göre not ediniz. Kendinizi her okumada geliştirmek için çabalayınız.
 Oyna
Telaffuzu zor kelimeler : İçinde dilimize yabancı dillerden giren kelimeler de var. Telafuzları biraz zorluyor fakat eğlenceli.
  Oyna
 Tekerlemeler : Eğlence zamanı! Evet bu bölümde de hızlı olmak zorundasınız. Bu oyunda kendinize bir rakip bulunuz. Hatasız şekilde en hızlı okumayı yapan kazanır.
Oyna
 16 harfli kelimeler : Uzuuun uzun kelimeler sizi bekliyor. 16 harfli kelimeleri sizin için araştırdık listeledik.
 Oyna
 17 harfli kelimeler : Ne kadar çok 17 harfli kelime varmış Yazarken biz yorulduk. Neyse ki siz hepsini okumayacaksınız.
 Oyna
 20 harfli kelimeler : Oyunumuzu çeşitli cihazlarda test ediyoruz. 20 harfli kelimeler az da olsa bazı cihazlarda sorun yaratabiliyor. Telefonunuzu yan tutarak bu sorunu çözebilirsiniz.
Oyna
 Kelime kelime okuma 2 kelime : Hızlı okumanın önemli evrelerinden birisi kelimeleri toplu olarak görmeye çalışmaktır. İlk önce iki kelimeyi görmeye çalışacağız. Kelimler ard arda okununca anlamsız olabilir. HIzlı okumaya çalışınız.
 Oyna
 Kelimeleri birlikte gör! : 3 kelimeyi birlikte görmeye çalışınız. Odak noktanız ortadaki kelime olmalı. ( Telefonda ekranı yan tutmalısınız. Sığmayacak!)
 Oyna


En son değiştirme: 17 Ocak 2021, Pazar, 01:08