Hızlı okuma oyunu

Hızlı Okuma Oyunu

Hızlı okumayı geliştirmeyi hedefleyen basit bir oyun

Hızlı Okuma Oyunu

Hızlı okuma oyunu ile öğrencilerin okuma hızlarını geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu oyunu oynadıktan sonra diğer bir uygulamamız olan;

 Bu oyunumuz 5 seviyeden oluşmaktadır. Hece sayılarına göre grupladığımız kelimeleri öğrencilerimiz olabildiğince hızlı ve doğru  şekilde okuyacaklar. Oyun sonunda biz de öğrencinin kelimeyi okuma hızını saniye cinsinden hesaplayacağız. Öğrencinin oyun sonundaki okuma hızı saniye cinsinden ne kadar düşükse öğrencinin okuması o kadar hızlıdır. 

Oyunun bir ebeveyn yada öğretmen gözetiminde uygulanması yanlış okumaların önüne geçecektir. Aşağıda yer alan oyun açıklamalarını okuduktan  sonra istediğiniz seviyeyi seçebilirsiniz. Günlük tekrarlar ile okuma hızında bir gelişmenin olacağını düşünüyoruz. Oyun ile ilgili görüşlerinizi sayfanın sonundaki yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.


Hızlı okuma oyunu

Bir Heceli Kelimeler

Okuma hızını ölçmeniz, oyuna da biraz alışmanız için ilk basamak. Karşınıza çıkan bir heceli kelimeleri okuyunuz. Diğer kelimeye geçmek için üzerine tıklayınız. Karşınıza çıkacak kelime sayısını seçenekler bölümünden ayarlayabilirsiniz.

Oyuna Git!

İki Heceli Kelimeler

Oyunu öğrendiğimize göre iki heceli kelimelere geçebiliriz. Unutmayın hızlı okumadan daha önemli bir şey varsa o da doğru okumaktır. Bu oyunda anlamlı okuma yapmanız mümkün değil çünkü kelimeler bir listeden karşık olarak karşınıza geliyor.

Oyunu Oyna!


Üç heceli kelimeler

Okuma yazma sürecini başarı ile tamamlayan öğrenciler bütün kelimeleri okuyabildiği gibi üç heceli kelimeleri hecelemeden okurlar. Kelime sayısını sürekli güncellediğimiz oyun ile kendinizi deneyebilirisiniz.

Oyunu oyna


4 heceli kelimeler

Oyunun açıklama kısmında dediğimizi lütfen unutmayın. Oyun esnasında hızlı okumak önemli olsada en önemli kural doğru okumak. Her yanlış okuma için kendinizie bir ceza puanı belirleyebilirsiniz.

Oyun sayfası!

Beş heceli kelimeler

Oyunun bu bölümüne 5 hececiler ismini koymayı çok düşündüm. Orhon Seyfi Orhon Yusuf Ziya Ortaç gibi isimler olabilirdi bu bölüm için. Neyse oyunumza dönelim! Bu oyunda kelimelerdeki hece sayısı 5! Doğru ve hızlı okuma amacınız varsa oyunu oynayabilirsiniz.

Haydi Başlayalım!

Altı Heceli ve fazlası

Aradık bulduk. En uzun kelimelerden bir liste hazırladık. Telefondan oynarken telefonunuzu yan tutmanızı tavsiye ederiz :) Zira kelimeler ekrana sığmayabilir.

Oyuna Git!

Bülten aboneliği

Bültene abone ol

Sitemizde yer alan eğitici oyun, etkinlik, dokuman ve deneme sınavlarından mail ile bilgilendirme almak isterseniz haber bültenimize ücretsiz abone olunuz( yeni sayfada açılır)Last modified: Friday, 22 May 2020, 12:43 PM