okumayı öğreniyorum

Okumayı Öğreniyorum Oyunu

Okuma yazma süreci için tasarlanmıştır

Okumayı Öğreniyorum Oyunu

Okumayı öğreniyorum oyunu ile okuma yazma sürecindeki mini mini birlere eğlenceli bir etkinlik hazırlamaya çalıştık. Bu oyunda öğrencilerimizin yeni öğrendikleri harfleri, heceleri, kelimeleri gruplayarak okumalarını isteyeceğiz.  Öğrencilerimiz karşılarına çıkan harf hece ve kelimeleri hızlı ve doğru  şekilde okuyacaklar. Oyun sonunda biz de öğrencinin kelimeyi okuma hızını saniye cinsinden hesaplayacağız. Öğrencinin oyun sonundaki okuma hızı saniye cinsinden ne kadar düşükse öğrencinin okuması o kadar hızlıdır. 


Oyunun bir ebeveyn yada öğretmen gözetiminde uygulanması yanlış okumaların önüne geçecektir. Aşağıda yer alan oyun açıklamalarını okuduktan  sonra istediğiniz seviyeyi seçebilirsiniz. Günlük tekrarlar ile okuma hızında bir gelişmenin olacağını düşünüyoruz. Oyun ile ilgili görüşlerinizi sayfanın sonundaki yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

instagramda bizi takip edin

Takip instagram takip etEğitim ile ilgili hazırladığımız yeni içeriklerden haberdar olmak için instagramda bizi takip edebilirsiniz.


İçerikler
# Tür
Bağlantı linki
1 e ve l harfleri : Harf sayımız az olsa da harf hece ve kelimelerimizi oluşturduk. Oyunu öğrenmek için güzel bir başlangıç olacak.
Not :  Bazı harf yada heceler üst üste gelebilir. Harf sayısı arttıkça bu sorun olmayacak :
Oyna
2 e, l ve a harfleri : Harf sayımız arttı. Artık oyunumuzda daha çok kelime üretebileceğiz. Ela Lale el ele :)
Oyna
 3  e,l,a ve k harfleri : Harfler çoğalıyor. Kelimeler o kadar çok ki. k harfinin öğretilmesine yönelik kelimele ve hecelere ağırlık verdik. Lütfen unutmayınız bu uygulamada doğru okuma çok önemli
Oyna
 4.  e,l,a,k ve i harfleri : Artık okumayı öğrendik sayılır. Artık metinleri okuyabiliyoruz. Oyunumuzda yeni harfler sizi bekliyor. Haydi başlayalım.  
Oyna
 5.  elakin harfler heceler ve kelimeler hazırlanıyor.
 24 Ekim 2020 tarihinde yayınlanacak

Last modified: Saturday, 17 October 2020, 6:20 PM