Hızlı okuma

ilkokul etkinlikleri sitesi tarafından hazırlanan 1.sınıf, 2.sınıf, 3.sınıf, 4.sınıf öğrencilerinin okuma hızlarını geliştirmeye çalıştığımız etkinlikleri aşağıda listeledik. Öncelikle ilkokul düzeyinde alamlı ve doğru okumanın birinci öncelik olduğunu hatırlatmamız gerekiyor. Eğer anlamlı ve doğru okumanız varsa birazcık hızlanmakta sakınca yok :)

Hızlı okuma yapmanız amacıyla sizler için hazırladığımız eğlenceli olduğunu düşündüğümüz etkinlikleri aşağıda listeledik. Etkinlikler, uygulamalar tamamen ücretsiz olup, üye olmadan kişisel bilgi vermeden kullanabilirsiniz.

img1

Hızlı okuma oyunu ile karışık olarak gelen kelimeler ile okuma hızınızı belirleyebilirsiniz. Her okumada hızınızını biraz daha arttırmak için çabalıyınız.

Devamı

img2

Hızlı okuma testinde kendi okuma hızınıza göre okumalar yapabilir. Gerekli gördüğünüz anlarda hızınızı arttırabilirsiniz.  Amacımız doğru ve hızlı okumalar yapmak.

Devamı

okuma yarışı

Sınıflarda uygulanan okuma yarışının internet ortamında uygulayabilirsiniz. Hemde ders kitabındaki metinler ile. Yarışa hemen başlamak için...

Devamı

En son değiştirme: 13 Ekim 2020, Salı, 20:55