Kim Öğrenmek İster

Kim Öğrenmek İster ilkokul öğrencileri için hazırlanan bilgi yarışmasıdır. Televizyonda izlediğimiz kim milyoner olmak ister oyunundan esinlenerek hazırladığımız oyunda ilkokul 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf derslerinde yer alan kazanımlara ait sorular yer alıyor.

Oyunda sorduğumuz sorular çok kolay. Fakat çok dikkatli olmalısınız bu oyunda hataya yer yok! Hem eğlenmek hem de test çözmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Hadi başlayalım.

Kim öğrenmek ister

Kim öğrenmek ister oyunu basit kurallara göre oynanır. Oyunda karşınıza gelen soruların bir tane doğru cevabı vardır. Cevapladığınız her soru için belirlenen puanı kazanırsınız. Toplam 12 soruya doğru cevap verirseniz oyunu kazanırsınız. Fakat zamana karşı yarıştığınızı unutmayınız. Oyunu tamamlamanız için sadece 12 dakikanız var. Aşağıdan sınıf seviyesi seçerek konu başlıklarına ulaşabilirsiniz. Genel Kültür soruları tüm sınıf seviyelerine hitap edecek şekilde hazırlanmıştır.Oyundaki amaç derste öğrenilen bilgilerin eğlenceli bir şekilde tekrar edilmesidir. Kim öğrenmek İster oyunu zamana karşı oynanır. 12 soru için size toplam 12 dakika süre verilmektedir. Soruları çok dikkatli okumalısınız. Bir yanlış cevap nedeniyle en başa dönmek zorunda kalabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Soru: Hangi sınıflar için oyunlar bulunuyor?

Kim öğrenmek ister oyunu 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf derslerine yönelik hazırlanan sorulardan oluşan eğitsel oyundur. Sorular konulara göre sınıflandırılmış olup sürekli olarak güncellenmektedir. Ayrıca ilkokul seviyesine uygun genel kültür soruları da bulunuyor.

Soru: Kim milyoner olmak ister oyununa benziyor mu?

Kim öğrenmek ister oyunu bir oyun olarak kim milyoner oyunu ile benzerlik gösterse de kendine özgü özellikler barındırmaktadır. Milyoner oyunu bize benzemeye çalışıyor diyebiliriz. Çünkü biz eğitim odaklıyız.

Soru: Yanlış cevap verdiğimizde eski kaldığımız yerden devam edebilir miyiz?

Hayır! Her oyunun kuralı olduğu gibi bu oyununda belirli kuralları vardır. Fakat oyunu istediğiniz kadar oynayabilirsiniz. Unutmayın bu oyunda amaç hatasız bir şekilde 12 soruya doğru cevap vermek.

Soru: 12 Dakika çok kısa değil mi?

12 dakika 12 sorunun çözümü için yeterli bir süre. Kitap okuyarak, test çözerek soru çözme hızınızı arttırabilirsiniz. Çünkü zaman hepimiz için çok değerli. Bu oyunun amacı da hızlı soru çözebilme yeteneğini arttırmak olduğu için 12 dakikanın yeterli olduğunu düşünüyoruz.

Soru: Soruları kim hazırlıyor?

Soruların bir ekip tarafından hazırlandığını, kontrol ekipleri tarafından analiz edildiği gibi cümleler söylemek isterdik. Fakat öyle bir ekibimiz yok. Sorular ilk-okul.com sitesindeki soru arşivi içinden seçilmektedir.

Last modified: Wednesday, 1 September 2021, 12:18 AM