Okuma anlama metinleri

2.Sınıf okuma anlama metinleri, 2. sınıf öğrencileri için hazırlanan online okuma uygulamasıdır. Okuma metinleri yazdırılabilir pdf formatlarını kullanılabilir. İndirme bağlantısı sayfanın devamında yer almaktadır.

 2.Sınıf Okuma anlama metinleri çeşitli kaynaklardan seçtiğimiz metinlerin okunması ve metinle ilgili soruların cevaplandırılması ile gerçekleştirilmektedir. Her metnin okuma süresi farklıdır. Çünkü metinlerin kelime sayısı farklılık göstermektedir. Online okumalarda soru sayı 3 test sorusu ile sınırlandırılmıştır. Fakat yazdırılabilir pdf formatındaki çalışma kağıtlarında soru sayısı çeşitlilik göstermektedir. Dakikada 75 kelime okuyabilen öğrenciler sınavı çok rahat tamamlamaktadır.

2.Sınıf okuma anlama metinleri

Karga ile Tilki

Başla

İlk metnimiz kartal ile tilki masalı. Masal 73 kelimeden oluşuyor. Metin ardından 3 soruya da doğru cevap vermeniz gerekiyor.

Tilki ile Horoz

Oku!

Okuma anlama metinlerine tilki ve horoz masalı ile devam ediyoruz. Masal 114 kelimeden oluşuyor. Keyifli okumlar.

Aslan ve Tavşan

Oku Test Çöz

Bu metnimizi biraz uzun hazırladık. Metin yine ormanda geçiyor. Metin toplam 277 kelimeden oluşuyor. Soruları doğru cevaplamak için çok dikkatli okuma yapmanız gerekiyor. Başarılar.

Tilki ile Keçi

Okuma Zamanı

Ezop masallarından alınan Tilki ile keçi masalı toplam 218 kelime. Metinin ana fikrinin de sorulacağı bu metni çok dikkatli okumanız gerekiyor. Unutmayın soruları cevaplamak için kısıtlı bir süreniz var.

Tilki ve Oduncu

Başla

İçinde çok güzel mesajlar barındıran bir masal. Keyifle okuyacağınızı düşünüyoruz. Mini test kısmına geçtiğinizde soruları ve şıkları lütfen dikkatli okuyunuz. Başarılar.

Sonuç olarak bu sayfada okuma anlama metinleri 2. sınıf talebeleri için hazırlamaya çalıştık. Eğer çıktı alabileceğiniz etkinlikler istiyorsanız okuma metinleri sayfası faydalı olacaktır. Gün geçtikçe zenginleşecek bu sayfaya destek olmak için sayfayı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Ayrıca bknz: Okuma anlama becerilerinin geliştirilmesiLast modified: Thursday, 5 August 2021, 2:19 PM