Okuma anlama metinleri

3.Sınıf okuma anlama metinleri, 3. sınıf öğrencileri için hazırlanan online okuma uygulamasıdır. Okuma metinleri yazdırılabilir pdf formatlarını kullanılabilir. İndirme bağlantısı sayfanın devamında yer almaktadır.

 3.Sınıf Okuma anlama metinleri çeşitli kaynaklardan seçtiğimiz metinlerin okunması ve metinle ilgili soruların cevaplandırılması ile gerçekleştirilmektedir. Her metnin okuma süresi farklıdır. Çünkü metinlerin kelime sayısı farklılık göstermektedir. Online okumalarda soru sayı 3 test sorusu ile sınırlandırılmıştır. Fakat yazdırılabilir pdf formatındaki çalışma kağıtlarında soru sayısı çeşitlilik göstermektedir. Dakikada 128 kelime okuyabilen öğrenciler sınavı çok rahat tamamlamaktadır.

3.Sınıf okuma anlama metinleri

Atatürk ve Öğretmen

Başla

Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün öğretmene verdiği değeri gösteren çok güzel bir metin. Metnimiz toplam 109 kelimeden oluşuyor. Bu metni okumak için size verdiğimiz süre 51 saniye. Lütfen dikkatli okuma yapınız. Ayrıca metni okuduktan sonra sınav için 90 saniyeniz var! Keyifli okumalar.

Prenses ve bezelye tanesi

Oku!

Bir prensesin bezelye tanesi ile ne işi olabilir? Bu masalı daha önce okumadıysanız çok severek okuyacağınızı düşünüyoruz. Metin 237 kelime okuma süreniz 111 saniye. Dakikada 128 kelime okuyan bir öğrenci tarafından çok rahat tamamlanacak bir sınav.

Mars'a yolculuk

Oku Test Çöz

Okuma anlama metinlerinde güncel olaylara da yer veriyoruz. Bu yazımızda marsa yolculuk ile ilgili bilimsel bir yazı okuyacaksınız. Yazı 3.sınıf öğrencilerinin seviyesine uygun olarak hazırlanmıştır. Metinde 142 kelime bulunuyor. Bu metni okuyup anlamak için size verilen süre 66 saniye

Üç zıpzıp masalı

Okuma Zamanı

Şimdi sırada 3.sınıf öğrencilerinin çok seveceği bir masal var. Kelime sayısı az olmasına bakmayın biraz uzun bir masal. Okuma süresini de buna göre belirledik. Okuma anlama etkinliği yapmak istiyorsanız buyrun üç zıpzıp masalı!

Kaybolan Eşya

Başla

Nasreddin Hoca fıkraları okuma anlama etkinliklerinde çok etkilidir. Çünkü hem eğlenceli hem de insanı düşündürmeye yöneltir. Fıkramız biraz kısa o yüzden okuma süremiz de kısa olacak. Okumaya hazırsanız hemen başlayalım.

Özet olarak bu sayfada okuma anlama metinleri 3. sınıf öğrencileri için hazırlamaya çalıştık.  Gün geçtikçe zenginleşecek bu sayfaya destek olmak için sayfayı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Ayrıca bknz: Okuma anlama becerilerinin geliştirilmesiLast modified: Thursday, 5 August 2021, 4:34 PM