Okuma anlama metinleri

4.Sınıf okuma anlama metinleri, 4. sınıf öğrencileri için hazırlanan online okuma uygulamasıdır. Okuma metinleri yazdırılabilir pdf formatlarını kullanılabilir. İndirme bağlantısı sayfanın devamında yer almaktadır.

 4.Sınıf Okuma anlama metinleri çeşitli kaynaklardan seçtiğimiz metinlerin okunması ve metinle ilgili soruların cevaplandırılması ile gerçekleştirilmektedir. Her metnin okuma süresi farklıdır. Çünkü metinlerin kelime sayısı farklılık göstermektedir. Online okumalarda soru sayı 3 test sorusu ile sınırlandırılmıştır. Fakat yazdırılabilir pdf formatındaki çalışma kağıtlarında soru sayısı çeşitlilik göstermektedir. Dakikada 138 kelime okuyabilen öğrenciler sınavı çok rahat tamamlamaktadır.

3.Sınıf okuma anlama metinleri

Atatürk ve Öğretmen

Başla

Atatürk'ün öğretmene verdiği anlatan bu metin ile okuma anlama etkinliklerine başlıyoruz. Metiğn dakikada 138 kelime okuyan öğrenci seviyesine göre hazırlanmıştır. Metnin hemen ardından sorulara dikkatli cevap veriniz.

Özet olarak bu sayfada okuma anlama metinleri 4. sınıf öğrencileri için hazırlamaya çalıştık.  Gün geçtikçe zenginleşecek bu sayfaya destek olmak için sayfayı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Ayrıca bknz: Okuma anlama becerilerinin geliştirilmesiLast modified: Thursday, 5 August 2021, 4:47 PM