1. Sınıf matematik oyunları

1. sınıf matematik oyunları sayfasında ilkokul birinci sınıf öğrencileri için hazırlanan oyunları listeledik. 1.Sınıf matematik dersi kazanımlarına göre hazırladığımız oyunlar ile matematik dersini daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Eğitsel oyunlar ile öğrencilerin aritmetik işlem yeteneklerini arttırmayı hedefliyoruz. Toplama oyunu, çıkarma oyunu, hızlı toplama oyunu, saat okuma oyunu gibi oyunları sayfanın devamındaki tabloda bulabilirsiniz.

İlkokul etkinlikleri sitesi olarak ilkokul düzeyinde etkinlik, uygulama, eğitsel oyunlar ve deneme sınavları hazırlıyoruz. Bu etkinliklerden haberdar olmak için bizi instagramdan takip edebilirsiniz.

İnstagram Takip     Sosyal medya adreslerimiz

Düzey Oyun Açıklaması Bağlantı
1.Sınıf toplama oyunu
9 dan büyük sayı olmaz.
Oyna
1.Sınıf çıkarma oyunu
9 dan büyük sayı olmaz
Oyna
 1. Sınıf saat okuma uygulaması
 Saat kavramının öğretilmesi, saat kaç sorusunun cevabının bol örnekle çözülebileceği bir uygulama
 Oyna
 Hızlı toplama oyunu  Bu oyunda parmakla toplama yapmak yasak. Toplama işlemi becerimizi hızlandırmaya çalışıyoruz.   Oyna
 Hızlı çıkarma oyunu  Bu oyunda parmakla çıkarma yapmak yasak. Çıkarma işlemi becerimizi hızlandırmaya çalışıyoruz.  Oyna
 Ritmik sayma oyunu  2şer 3'er 5'er ritmik saymalara bu oyunla çalışabilirsiniz.   Oyna


1.Sınıf matematik oyunları


1. sınıf toplama işlemi oyunu

Oyunumuzun adı 1.sınıf toplama işlemi oyunu. 1. sınıf matematik oyunları oyna başlığı altında yer alan bu oyunda öğrencilerimize 30 saniye veriyoruz. Soru sayımız ise sınırsız. 30 saniye boyunca istedikleri kadar soru çözebilirler. Birinci sınıf toplama işlemi oyunu oyna bağlantısına tıkladığınızda karşınıza gelecek sayılar 10'u geçmeyecektir. 1.Sınıf matematik dersi kazanımlarına göre hazırlanan toplama işlemi oyunu ücretsiz olarak indirmeden kullanılabilir. Anlattığımız eğitsel oyunu buraya tıklayarak oynayabilirsiniz.

1. sınıf çıkarma işlemi oyunu

1.Sınıf öğrencilerinin 20'ye kadar olan sayılar ile çıkarma yapması gerekiyor. Biraz hızlanmaya ne dersiniz. Parmaklar ile saymadan da kurtulmak amacıyla zihinden çıkarma işlemleri hazırladık. Doğru sayımız 1 -2 olabilir! Zamanla bol tekrar ile doğru sayımız artacaktır. 1.Sınıf Çıkarma oyunu sizin aritmetik işlem becerinizi arttırmayı hedefliyor. Bahsettiğimiz çıkarma oyununa linkten ulaşabilirsiniz.

Saat okuma uygulaması

Bu oyunumuzda saatleri okuma çalışması yapacağız. Bütün sınıf seviyeleri tarafından kullanabilecek bu oyunun faydalı olacağını düşünüyoruz. Oyunun değişik bölümleri var. Örnek vermek gerekecek olursa aşağıdaki bölümde sizden verilen saati aşağıda oluşturmanız isteniyor. Yararlı olması dileğiyle. saat okuma oyunu

Hızlı toplama oyunu

Oyunda 15 saniyeniz var. Her doğru cevap için bir puan kazanırsınız. Yanlışlarınız için 1 Puan kaybedersiniz. 15 Saniye sonunda puanınız sonuç ekranında gösterilecektir. Oyun esnasında zaman azaldıkça ekranda renklerin değiştiğini göreceksiniz. Hızlı toplama oyununa bağlantıyı kullanarak erişebilirsiniz. Başarılar.

Hızlı çıkarma oyunu

Hızlı çıkarma oyunu da hızlı toplama oyunun bir benzeri. Oyunda yine 15 saniyeniz var. Ne kadar çok doğru verirseniz başarınız da o oranda artacak. Unutmayın bu oyunda da hızlı işlem yapmak çok önemli! Hemen oynamak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. 

Ritmik sayma oyunu

Ritmik sayma oyunu 1.sınıf öğrencileri için hazırlanmış online uygulama / oyundur. Amacı çarpma işleminin ve çarpım tablosunun temelini oluşturan ritmik saymaları bol tekrar ile öğretmektir. Ritmik sayma oyunu çarpım tablosusitesinde!

Sonuç

Sonuç olarak bu yazımızda ilkokul 1.sınıf matematik oyunları hakkında bilgi verdik. Eklediğimiz oyunlardan haberdar olabilmek için sayfanın sonundaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Last modified: Friday, 1 July 2022, 4:26 AM