Matematik oyunları

1. sınıf matematik oyunları ilkokul birinci sınıf öğrencileri için hazırlanmış oyunları içermektedir. 1.Sınıf matematik dersi kazanımlarına göre hazırladığımız oyunlar ile eğlenceli matematik çalışmaları yapacağız. Bu sayfada yer alan oyunlar, öğrencilerin aritmetik işlem yeteneklerini arttırmaya yardımcı olmayı hedeflemektedir. Toplama oyunu, çıkarma oyunu saat okuma oyunu gibi oyunları sayfanın devamında bulabilirsiniz.

Oyunlara aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. Tabloda oyunların kısa açıklamasını ve oyun bağlantısını göreceksiniz. Oyunların detaylı açıklaması ise sayfanın devamında verilmiştir. Oyun sayfalarında yer alan değerlendirme basamakları bir fikir vermesi adına kullanılabilir. Değerlendirme basamaklarının bilimsel bir dayanağı bulunmamakta kişisel gözlemleri yansıtmaktadır.İlkokul Etkinlikleri sitesinde yer alan bütün oyunlar ücretsizdir. Herhangi bir indirme, üyelik şartımız yoktur.

İlkokul etkinlikleri sitesi olarak ilkokul düzeyinde etkinlik, uygulama, eğitsel oyunlar ve deneme sınavları hazırlıyoruz. Bu etkinliklerden haberdar olmak için bizi instagramdan takip edebilirsiniz.

İnstagram Takip

,

Telegram Katıl

Düzey Oyun Açıklaması Bağlantı
1.Sınıf toplama oyunu
10 dan büyük sayı olmaz.
Oyna
1.Sınıf çıkarma oyunu
20 den büyük sayı olmaz
Oyna
 1. Sınıf saat okuma uygulaması
 Saat kavramının öğretilmesi, saat kaç sorusunun cevabının bol örnekle çözülebileceği bir uygulama
 Oyna

1.Sınıf matematik oyunları

1. sınıf toplama oyunu

Oyunumuzun adı 1.sınıf toplama işlemi oyunu. 1. sınıf matematik oyunları oyna başlığı altında yer alan bu oyunda öğrencilerimize 30 saniye veriyoruz. Soru sayımız ise sınırsız. 30 saniye boyunca istedikleri kadar soru çözebilirler. Birinci sınıf toplama işlemi oyunu oyna bağlantısına tıkladığınızda karşınıza gelecek sayılar 10'u geçmeyecektir. 1.Sınıf matematik dersi kazanımlarına göre hazırlanan toplama işlemi oyunu ücretsiz olarak indirmeden kullanılabilir. Anlattığımız eğitsel oyunu buraya tıklayarak oynayabilirsiniz.

1. sınıf çıkarma oyunu

1.Sınıf öğrencilerinin 20'ye kadar olan sayılar ile çıkarma yapması gerekiyor. Biraz hızlanmaya ne dersiniz. Parmaklar ile saymadan da kurtulmak amacıyla zihinden çıkarma işlemleri hazırladık. Doğru sayımız 1 -2 olabilir! Zamanla bol tekrar ile doğru sayımız artacaktır. 1.Sınıf Çıkarma oyunu sizin aritmetik işlem becerinizi arttırmayı hedefliyor. Bahsettiğimiz çıkarma oyununa linkten ulaşabilirsiniz.

Saat okuma uygulaması

Bu oyunumuzda saatleri okuma çalışması yapacağız. Bütün sınıf seviyeleri tarafından kullanabilecek bu oyunun faydalı olacağını düşünüyoruz. Oyunun değişik bölümleri var. Örnek vermek gerekecek olursa aşağıdaki bölümde sizden verilen saati aşağıda oluşturmanız isteniyor. Yararlı olması dileğiyle. saat okuma oyunu

Sonuç olarak bu yazımızda ilkokul 1.sınıf matematik oyunları hakkında bilgi verdik. Eklediğimiz oyunlardan haberdar olabilmek için sayfanın sonundaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

En son değiştirme: 11 Ağustos 2021, Çarşamba, 23:14