Sayı okuma oyunu

Sayı okuma oyunu 2 basamaklı, 3 basamaklı, 4 basamaklı ve 5 basamaklı sayıları okuma amacıyla hazırlanmış bir oyundur. Oyun aslında aslında mini bir sınavdır. Zamana karşı bir mücadele verildiği için eğitsel bir oyun olarak nitelendirdik. Peki bu oyunun ya da mini sınavın diğer etkinliklerden farkı ne?

Bu oyunda sınırsız deneme hakkı bulunuyor. Yani oyunu /uygulamayı her açtığınızda karşınıza yeni sorular çıkacak. Oyunun belli başlı özellikleri şu şekilde: Her denemede karşınıza 5 adet "yazı ile yazılmış" sayı çıkacak. Siz bu sayıları okuyacak ve rakamla tekrardan yazcaksınız.  Biz de sizin doğru yapıp yapmadığınızı belirleyeceğiz. Zamanın olmadığı bir oyun düşünemediğimiz için hazırladığımız sınava zaman sınırı da ekledik. Oyunun sonlarına doğru oyunun ekranda bazı değişimler göreceksiniz.

2 basamaklı sayı okuma oyunu

2 basamaklı sayı oyunu 2.sınıf öğrencileri için hazırlanmış bir oyundur. 2. sınıfta iki basamaklı sayıları okuma yazma ilk konular arasında yer almaktadır. Hazırladığımız oyun ile iki basamaklı sayıları okuma ve yazma daha kolay hale gelecek. Bu oyunda karşınıza çıkacak sayılar 10 ile 99 arasındadır. 5 sorunun cevabını vermek için size verdiğimiz süre 25 saniye. Zamanın yeterli olacağını düşünüyoruz. 

3 basamaklı sayı okuma oyunu

3 basamaklı sayı okuma oyunu ile 100'den 999'a kadar olan sayılar ile okuma çalışması yapabilirsiniz. Bu oyun 3.sınıf öğrenciler için uygundur. M.3.1.1.1. Üç basamaklı doğal sayıları okur ve yazar kazanımı ile birebir örtüşür. 3 basamaklı sayıları okurken ve yazarken en çok yanlış yapılan sayılar 0'ın ortada olduğu sayılardır. Örnek vermek gerekirse sekiz yüz sekiz sayısını 88 şeklinde yazarsak yanlış bir cevap vermiş oluruz. Doğru cevap 808 olmalıdır. Oyunu her uygulamanızda zamanı daha iyi kullanmaya çalışınız. Her denemede kendinizi geçmeye çalışınız.4 basamaklı sayı okuma oyunu

4 basamaklı sayı okuma oyunu 4.sınıf öğrencileri için hazırlamış olduğumuz oyunların birinci basamağını oluşturmaktadır. Çünkü 4.sınıfta öğrenciler 4, 5 ve 6 basamaklı sayıları öğrenecekler ve okuyacaklar. Binli sayılar çok büyük bir aralıkta yer aldığı için ilk olarak 4 basamaklı sayılar ile çalışacağız. Oyunda karşınıza gelecek sayılar 1000 ile 3999 arasında olacak. Merak etmeyin, en kısa sürede sayıların 9999'a kadar çıkacağını da göreceksiniz.  Fakat bu hali ile bile size bekleyen soru sayısı 2999 tane! Haydi 4 basamaklı sayıları okuyalım ve yazalım.Değerli 4.Sınıf öğrencilerimiz, 5 basamaklı sayıları hazırlamak için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Sayıların çok azla olması sebebi ile 5 ve 6 basamaklı sayıları parça parça sisteme ekleyeceğiz. anlayışınız için teşekkürler. Biz 5 ve 6 basamaklı sayıları hazırlayıncaya kadar 4 basamaklı sayılarda sizin için yeterli olacaktır.Last modified: Saturday, 28 August 2021, 5:26 PM