Deyimler ve anlamları oyunu

Deyimler ve anlamları oyunu ilkokul 1.sınıf 2.sınıf 3.sınıf ve 4.sınıf öğrencileri için hazırlanmış bir oyundur. Anlatıma akıcılık, çekicilik katan, çoğunun gerçek anlamından ayrı bir anlamı bulunan, genellikle de birden çok sözcüklü dil öğesi, kalıplaşmış sözcük topluluğu deyim olarak isimlendirilir. Her oyunda toplam on soru bulunmaktadır. Sorularda, verilen deyimin anlamını bulmanız beklenmektedir. Oyunda bir süre kısıtlaması bulunmuyor. Fakat yanlış cevap vermeniz durumunda oyun sona eriyor. Bu yüzden soruları iyice okuduktan düşündükten sonra cevap veriniz.


Oyun
Kısa açıklama
Bağlantı
1.Oyun
Her oyunda toplam 10 tane kelime bulunuyor.
Oyna
2.Oyun
Başarılı olmanız için her oyunda 10 soruya doğru cevap vermeniz gerekmektedir.
Oyna
3.Oyun
 Bir soruya yanlış cevap verirseniz başa dönmek zorundasınız.
 Oyna
4.Oyun
 Oyun tamamlandığında toplam 50 tane deyimi öğrenmiş olacaksınız.
 Oyna
5.Oyun
Deyim: anlatıma akıcılık, çekicilik katan, çoğunun gerçek anlamından ayrı bir anlamı bulunan, genellikle de birden çok sözcüklü dil öğesi, kalıplaşmış sözcük topluluğu.
 Oyna


İlkokul Etkinlikleri sitesi olarak eğitsek oyunlar testler uygulamalar hazırlıyoruz. Hazırladığımız içeriklerden haberdar olmak için sosyal medyada bizi takip edebilirsiniz. Duyuruları yayınladığımız gruplara katılabilirsiniz. Sosyal Medya AdreslerimizLast modified: Sunday, 22 May 2022, 11:06 PM