Çarpım Tablosu

Aşağıda çarpım tablosu kolay ezberlemek için hazırladığımız oyun ve uygulamaları listelik. İlkokul öğrencileri çarpım tablosunu ezberleme bazen zorluk çekiyor. Çalışırken sıkılıyor. Bu yüzden biz eğlenceli çarpım tablosu etkinlikleri hazırlamaya karar verdik.


Çarpım tablosu oyunu, 1'den 9'a kadar olan çarpmalara ayrı ayrı çalışmanıza olanak sağlar. 30 saniye sonunda verdiğiniz doğru cevap sayısına göre başarınız değerlendirilir

Çarpım tablosu oyunu


Bu oyunda çarpma işlemleri karşınıza karışık olarak gelecek. Çarpım tablosuna  çalıştıktan sonra bu oyunu oynamanız daha faydalı olacaktır. Süre yine 30 saniye!

Karışık Çarpma İşlemleri


Çarpım tablosu ezberleme oyunu. İlk oyunumuzun birinci versiyonu. Bu oyunda 2x3 2x 4 gibi çarpmaları görebileceğiniz gibi 3x2 4x2 şeklinde de çalışma seçeneği mevcut.

Çarpım tablosu ezberle


Çarpım tablosunun temelini ritmik saymalar oluşturur. Ritmik saymalara çalışmanız için zamana karşı oynanan bir oyun hazırladık. Ritmik saymaları ilen ve hızlı olan kazanır.

Ritmik Sayma Oyunu


Sıra geldi sınavlara. Bu sınavlar kendini sürekli olarak yeniliyor. Yani her denemede farklı sorular ile karşılaşacaksınız. Çarpım tablosu sınavları seviyelere göre oynayabilirsiniz.

Çarpım Tablosu Sınav


Çarpım tablosu ile ilgili tüm içeriklere çarpım tablosu isimli sitemizde! Yukarıdaki oyunların yanı sıra farklı doküman ve etkinliklerin de yer aldığı çarpım tablosu sitesi yayında

Çarpım tablosu Sitesi

Last modified: Saturday, 5 March 2022, 7:54 PM