Çarpım Tablosu

Aşağıda çarpım tablosu kolay ezberlemek için hazırladığımız oyun ve uygulamaları listelik. İlkokul öğrencileri çarpım tablosunu ezberleme bazen zorluk çekiyor. Çalışırken sıkılıyor. Bu yüzden biz eğlenceli çarpım tablosu etkinlikleri hazırlamaya karar verdik. İlkokul Etkinlikleri tarafından hazırlanan çarpım tablosu etkinlikleri

çarpım tablosu

Çarpım tablosu oyunu

Oyna

Çarpım tablosu oyunu, 1'den 9'a kadar olan çarpmalara ayrı ayrı çalışmanıza olanak sağlar. 30 saniye sonunda verdiğiniz doğru cevap sayısına göre başarınız değerlendirilir.

Karışık çarpma işlemleri

Oyna

Bu oyunda çarpma işlemleri karşınıza karışık olarak gelecek. (0-9 arası sayılar)Çarpım tablosuna  çalıştıktan sonra bu oyunu oynamanız daha faydalı olacaktır. Süre yine 30 saniye!

Ritmik sayma oyunu

 Oyna

Çarpım tablosunun temelini ritmik saymalar oluşturur. Ritmik saymalara çalışmanız için zamana karşı oynanan bir oyun hazırladık. Ritmik saymaları ilen ve hızlı olan kazanır.

2.Sınıf Çarpım tablosu oyunu

Oyna

Bu oyun 2. sınıf öğrencileri için özel olarak hazırlandı. 1'lerden 5'lere kadar olan çarpım tablosuna oyun oynayarak çalışmak isterseniz bu oyun tam size göre.

2.Sınıf karışık çarpma işlemleri

Oyna

1'lerden 5'lere kadar olan karışık çarpma işlemlerine hızlı cevap vererek çarpım tablosunu ne kadar ezberlediğinizi bu oyun ile öğrenebilirsiniz. 

Çarpım tablosu sınavı

Sınav Zamanı

Sıra geldi sınavlara. Bu sınavlar kendini sürekli olarak yeniliyor. Yani her denemede farklı sorular ile karşılaşacaksınız. Çarpım tablosu sınavları seviyelere göre oynayabilirsiniz.

Çarpım tablosu oyunu

Ana Sayfa

Çarpım tablosuna dair herşey bu sitede. İlkokul etkinlikleri sitesi tarafından hazırlanan çarpım tablosu sitesi yayında. 

Çarpım tablosu oyunu ilk versiyon

Oyna

Çarpım tablosu ezberleme oyunu. İlk oyunumuzun birinci versiyonu. Bu oyunda 2x3 2x 4 gibi çarpmaları görebileceğiniz gibi 3x2 4x2 şeklinde de çalışma seçeneği mevcut.

3.Sınıf çarpım tablosu oyunu

Oyna

Sadece 3.sınıf öğrencileri için hazırladığımız 6'lar 7'ler 8'ler ve 9'lar çarpım tablosu işlemleri ile karşılaşacağınız oyunumuz en kısa süre içinde burada olacak. Sabrınız için teşekkürler

Çarpım tablosu turnuvası

Oyna

Bu oyun iki kişi tarafından oynanıyor. Oyun sonunda çarpım tablosunda en iyi olan kişiyi bulmaya çalışıyoruz. Cep telefonu ve akıllı tahtalarda turnuvalar düzenleyebilir, çarpım tablosunu bir yarışa çevirebilirsinizLast modified: Monday, 13 March 2023, 7:58 AM