Atasözleri ve anlamları oyunu

Atasözleri ve anlamları oyunu ilkokul 1.sınıf 2.sınıf 3.sınıf ve 4.sınıf öğrencileri için hazırlanmış bir oyundur. Ataların, uzun denemelere, gözlemlere dayanan yargılarını genel kural, bilgece düşünce ya da öğüt olarak veren ve kalıplaşmış bir biçimi olan, kamuca benimsenmiş kısa, özlü söz atasözü olarak isimlendirilir. Her oyunda toplam on soru bulunmaktadır. Sorularda, açıklaması verilen atasözünün anlamını bulmanız beklenmektedir. Oyunda bir süre kısıtlaması bulunmuyor. Fakat yanlış cevap vermeniz durumunda oyun sona eriyor. Bu yüzden soruları iyice okuduktan düşündükten sonra cevap veriniz.


Oyun
Kısa açıklama
Bağlantı
1.Oyun
Her oyunda toplam 10 tane atasözü bulunuyor.
Oyna
2.Oyun
Başarılı olmanız için her oyunda 10 soruya doğru cevap vermeniz gerekmektedir.
Hazırlanıyor
3.Oyun
 Bir soruya yanlış cevap verirseniz başa dönmek zorundasınız.
 Hazırlanıyor
4.Oyun
 Oyun tamamlandığında toplam 50 tane atasözünü öğrenmiş olacaksınız.
 Hazırlanıyor
5.Oyun
Atasözü: Ataların, uzun denemelere, gözlemlere dayanan yargılarını genel kural, bilgece düşünce ya da öğüt olarak veren ve kalıplaşmış bir biçimi olan, kamuca benimsenmiş kısa, özlü söz anlamına gelir.
 Hazırlanıyor


İlkokul Etkinlikleri sitesi olarak eğitsek oyunlar testler uygulamalar hazırlıyoruz. Hazırladığımız içeriklerden haberdar olmak için sosyal medyada bizi takip edebilirsiniz. Duyuruları yayınladığımız gruplara katılabilirsiniz. Sosyal Medya AdreslerimizLast modified: Friday, 24 June 2022, 7:04 PM