ELEKTRİKLİ ARAÇ GEREÇLER

Elektrik günümüzde en gerekli enerji kaynaklarından biridir. Elektriğin bulunmasıyla birlikte yaşamımız daha kolay olmaya başladı. İşlerimizi daha kolay ve daha kısa zamanda yapmaya başladık.   Elektrik olmasa günlük yaşamımızda birçok sıkıntı yaşarız. İşlerimizin çoğunu ya göremeyiz ya da görürken zorlanırız.

Evlerimizde kullandığımız elektrikli araç gereçlerin bazıları ampul, ütü, saç kurutma makinesi, bilgisayar, tablet, cep telefonu, televizyon, radyo, buzdolabı, tost - çay - kahve makineleri, elektrikli süpürgesi, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, elektrikli ısıtıcılar, vb. dir.

Elektrik günümüzde aydınlanma, ısınma, soğutma, kurutma, yemek hazırlama, pişirme, yıkama, hareket ettirme, haberleşme gibi birçok alanda kullanılır.

Aydınlatma Araç  Gereçleri:Ampul, floresan ve sokak lambaları aydınlatma amaçlı kullandığımız araç gereçlerdir.

Isınma Araç  Gereçleri: Kalorifer, elektrikli sobalar, elektrikli ısıtıcılar, elektrikli battaniyeler ısınma amaçlı kullandığımız araç gereçlerdir.

Soğutma Araç  Gereçleri: Buzdolabı, derin dondurucu, klima, vantilatör soğutma amaçlı kullandığımız araç  gereçlerdir.

Haber Alma  İletişim Araç Gereçleri: Televizyon, radyo, bilgisayar, cep telefonu bilgi edinme ve iletişim amaçlı kullandığımız araç  gereçlerdir.

Yemek Hazırlama ve Pişirme Araç  Gereçleri: Fırın, tost makinesi, su ısıtıcısı, çay  kahve makineleri, mutfak robotu, çırpıcılar yemek hazırlama ve pişirmede kullandığımız araç gereçlerdir.

Last modified: Saturday, 9 March 2019, 10:23 AM