2. sınıf alfabetik sıralama test 2.sınıf Türkçe testleri içinde yer alıyor. 2.sınıf sözlük sıralaması testi sınavında 7 soru bulunuyor.  Birinci soru 10 puan diğer sorular 15 puan değerindedir. Bütün sorulara doğru cevap verirseniz 100 puan kazanacaksınız. Alfabetik sıralama testi çözerek kelimeleri sözlük sırasına göre sıralama konusunda bilgilerinizi değerlendireceksiniz. 

Yeni yayınlanan online test, eğitsel oyun ve uygulamalardan haberdar olmak için;

Telegram grubu: Katıl

Whatsapp Grupları: Katıl

İnstagram: Takip

Facebook grup: Katıl

Loading

Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak. Servet ve onun tabii neticesi olan refah ve saadet yalnız ve ancak çalışkanların hakkıdır.

Mustafa Kemal Atatürk

Test kazanım ilişkisi

2.sınıf alfabetik sıralama test çöz sayfasında yer alan sorular 2.sınıf Türkçe dersi kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden test ile kazanımları ilişkilendirebilirsiniz. Hazırladığımız test soruları şu konuları ölçmeyi hedefler:

alfabetik sıralama, sözlük sırası, kelimeleri sözlük sırasına göre sıralama

Alfabetik sıralama test analiz

Alfabetik sıralama testi çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. 2.Sınıf Türkçe testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getirilmeye çalışılır.

  • Kapsam geçerliliği
  • Ölçüt geçerliliği
  • Yapı geçerliliği

Testlerin Güvenirliği ise diğer bir çalışma alanımız. Bu yüzden güvenirlik arttırma çalışması ile testten elde edilen puanların güvenirliğini arttırmaya çalışıyoruz.