2. sınıf bitki ve hayvanların yaşamı test çöz! Bitki ve hayvanların yaşamı testi 2.sınıf hayat bilgisi testleri içinde yer alıyor. Kazanım değerlendirme sınavında 7 soru bulunuyor. 

Yeni yayınlanan online test, eğitsel oyun ve uygulamalardan haberdar olmak için

Loading

Çalışmadaki devamlılık, her güçlüğü yener. Anthony Trollope

Birinci soru 10 puan diğer sorular 15 puan değerindedir. Bütün sorulara doğru cevap verirseniz 100 puan kazanacaksınız. Bİtki ve hayvanların yaşamı testi ile HB.2.6.1. Bitki ve hayvanların yaşaması için gerekli olan şartları karşılaştırır. kazanımını değerlendirebilirsiniz.

Test kazanım ilişkisi

İkinci sınıf test çöz sayfasında yer alan sorular 2.sınıf hayat bilgisi dersi kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden test ile kazanımları ilişkilendirebilirsiniz. Hazırladığımız test soruları şu kazanımları ölçmeyi hedefler:

HB.2.6.1. Bitki ve hayvanların yaşaması için gerekli olan şartları karşılaştırır.

2.sınıf üretim faaliyetleri test analiz

2. Sınıf testleri çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. Hayat bilgisi testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getirilmeye çalışılır.

Kapsam geçerliliği

Ölçüt geçerliliği

Yapı geçerliliği

Testlerin Güvenirliği ise diğer bir çalışma alanımız. Bu yüzden güvenirlik arttırma çalışması ile testten elde edilen puanların güvenirliğini arttırmaya çalışıyoruz.

2.sınıf bitkiler ve hayvanlar test