2. sınıf harf bilgisi test 2.sınıf Türkçe testleri içinde yer alıyor. Kazanım değerlendirme sınavında 7 soru bulunuyor.  Birinci soru 10 puan diğer sorular 15 puan değerindedir. Bütün sorulara doğru cevap verirseniz 100 puan kazanacaksınız. Harf bilgisi testi çözerek Alfabemizde bulunan harfler ile ilgili bilgilerini değerlendireceksiniz. Alfabe veya abece, her biri dildeki bir sese karşılık gelen harfler dizisidir.

Yeni yayınlanan online test, eğitsel oyun ve uygulamalardan haberdar olmak için;

Telegram grubu: Katıl

Whatsapp Grupları: Katıl

İnstagram: Takip

Facebook grup: Katıl

Loading

Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak. Servet ve onun tabii neticesi olan refah ve saadet yalnız ve ancak çalışkanların hakkıdır.

Mustafa Kemal Atatürk

Test kazanım ilişkisi

2.sınıf harf bilgisi test çöz sayfasında yer alan sorular 2.sınıf Türkçe dersi kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden test ile kazanımları ilişkilendirebilirsiniz. Hazırladığımız test soruları şu konuları ölçmeyi hedefler:

Harf bilgisi, ünlü harf bilgisi ünsüz harf bilgisi

Harf bilgisi test analiz

Harf bilgisi testi çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. 2.Sınıf Türkçe testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getirilmeye çalışılır.

  • Kapsam geçerliliği
  • Ölçüt geçerliliği
  • Yapı geçerliliği

Testlerin Güvenirliği ise diğer bir çalışma alanımız. Bu yüzden güvenirlik arttırma çalışması ile testten elde edilen puanların güvenirliğini arttırmaya çalışıyoruz.