2. sınıf üretim faaliyetleri test çöz! Üretim faaliyetleri testi 2.sınıf hayat bilgisi testleri içinde yer alıyor. Kazanım değerlendirme sınavında 7 soru bulunuyor.  Birinci soru 10 puan diğer sorular 15 puan değerindedir

Yeni yayınlanan online test, eğitsel oyun ve uygulamalardan haberdar olmak için

Loading

Çalışmadaki devamlılık, her güçlüğü yener. Anthony Trollope

Bütün sorulara doğru cevap verirseniz 100 puan kazanacaksınız. Üretim faaliyetleri testi ile HB.2.5.8. Yakın çevresinde yapılan üretim faaliyetlerini gözlemler. kazanımını değerlendirebilirsiniz.

Test kazanım ilişkisi

İkinci sınıf üretim faaliyetleri test çöz sayfasında yer alan sorular 2.sınıf hayat bilgisi dersi kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden test ile kazanımları ilişkilendirebilirsiniz. Hazırladığımız test soruları şu kazanımları ölçmeyi hedefler:

HB.2.5.8. Yakın çevresinde yapılan üretim faaliyetlerini gözlemler.

2.sınıf üretim faaliyetleri test analiz

Üretim faaliyetleri testi çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. 2.Sınıf hayat bilgisi testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getirilmeye çalışılır.

Kapsam geçerliliği

Ölçüt geçerliliği

Yapı geçerliliği

Testlerin Güvenirliği ise diğer bir çalışma alanımız. Bu yüzden güvenirlik arttırma çalışması ile testten elde edilen puanların güvenirliğini arttırmaya çalışıyoruz.

2.sınıf üretim faaliyetlerimiz test