2. sınıf zıt anlamlı kelimeler test 2.sınıf Türkçe testleri içinde yer alıyor. Kazanım değerlendirme sınavında 14 soru bulunuyor.  İlk 10 soru 5 puan, 11.12. ve 13. sorular 15 puan, son soru da 5 puan değerinde.

Yeni yayınlanan online test, eğitsel oyun ve uygulamalardan haberdar olmak için :

Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak. Servet ve onun tabii neticesi olan refah ve saadet yalnız ve ancak çalışkanların hakkıdır.

Mustafa Kemal Atatürk

Bütün sorulara doğru cevap verirseniz 100 puan kazanacaksınız. Zıt anlamlı kelimeler testi çözerek Kelimelerin zıt anlamlılarını tahmin eder kazanımı ile ilgili bilgilerinizi değerlendirebilirsiniz. 

Test Kazanım ilişkisi

2.sınıf karşıt anlamlı kelimeleri test çöz sayfasında yer alan sorular 2.sınıf Türkçe dersi kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden test ile kazanımları ilişkilendirebilirsiniz. Hazırladığımız test soruları şu kazanımları ölçmeyi hedefler:

T.2.3.8. Kelimelerin zıt anlamlılarını tahmin eder.

Noktalama işaretleri test analiz

Noktalama işaretleri testi çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. 2.Sınıf Türkçe testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getirilmeye çalışılır.

  • Kapsam geçerliliği
  • Ölçüt geçerliliği
  • Yapı geçerliliği

Testlerin Güvenirliği ise diğer bir çalışma alanımız. Bu yüzden güvenirlik arttırma çalışması ile testten elde edilen puanların güvenirliğini arttırmaya çalışıyoruz.