3. sınıf çıkarma problemleri test 3.sınıf matematik testleri içinde yer alıyor. Kazanım değerlendirme sınavında 8 soru bulunuyor.  İlk 6 soru 12 puan değerinde 7. ve 8.sorular ise 14 puan değerinde.

Yeni yayınlanan online test, eğitsel oyun ve uygulamalardan haberdar olmak için:

Loading

Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak. Servet ve onun tabii neticesi olan refah ve saadet yalnız ve ancak çalışkanların hakkıdır. Mustafa Kemal Atatürk

Bütün sorulara doğru cevap verirseniz 100 puan kazanacaksınız.  3.sınıf toplama testi çözerek  M.3.1.2.6. Doğal sayılarla çıkarma işlemini gerektiren problemleri çözer kazanımı ile ilgili bilgilerinizi değerlendirebilirsiniz. 

Test kazanım ilişkisi

3. sınıf çıkarma problemleri testi sayfasında yer alan sorular 3.sınıf matematik dersi kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden test ile kazanımları ilişkilendirebilirsiniz. Hazırladığımız test soruları şu kazanımları ölçmeyi hedefler:

M.3.1.2.6. Doğal sayılarla çıkarma işlemini gerektiren problemleri çözer.

a) Problem çözerken en çok üç işlem gerektiren problemler

b) En çok iki işlem gerektiren problemler.

Çıkarma problemleri test analiz

Çıkarma problemleri testi çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. 3.Sınıf matematik testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getiriyoruz.

  • Kapsam geçerliliği
  • Ölçüt geçerliliği
  • Yapı geçerliliği

Testlerin Güvenirliği ise diğer bir çalışma alanımız. Bu yüzden güvenirlik arttırma çalışması ile testten elde edilen puanların güvenirliğini arttırmaya çalışıyoruz.