3. sınıf güçlü ve güçlendireceğim yönlerim test 3.sınıf hayat bilgisi testleri içinde yer alıyor. Kazanım değerlendirme sınavında 8 soru bulunuyor.  İlk 6 soru 12 puan değerinde 7. ve 8.sorular ise 14 puan değerinde. Bütün sorulara doğru cevap verirseniz 100 puan kazanacaksınız. 

Yeni yayınlanan online test, eğitsel oyun ve uygulamalardan haberdar olmak için 

Loading

Çalışmadaki devamlılık, her güçlüğü yener. Anthony Trollope

Güçlü ve güçlendireceğim yönlerim testi çözerek güçlü yönlerini ve güçlendirilmesi gereken yönlerini fark eder kazanımı ile ilgili bilgilerinizi değerlendirebilirsiniz. 

Test Kazanım ilişkisi

Üçüncü sınıf güçlü ve güçlendireceğim özelliklerim test çöz sayfasında yer alan sorular 3.sınıf hayat bilgisi dersi kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden test ile kazanımları ilişkilendirebilirsiniz. Hazırladığımız test soruları şu kazanımları ölçmeyi hedefler:

HB.3.1.1.Güçlü yönlerini ve güçlendirilmesi gereken yönlerini fark eder.

Güçlü ve güçlendireceğim özelliklerim test analiz

Güçlü ve güçlendireceğim özelliklerim testi çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. 3.Sınıf hayat bilgisi testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getirilmeye çalışılır.

Kapsam geçerliliği

Ölçüt geçerliliği

Yapı geçerliliği

Testlerin Güvenirliği ise diğer bir çalışma alanımız. Bu yüzden güvenirlik arttırma çalışması ile testten elde edilen puanların güvenirliğini arttırmaya çalışıyoruz