3. sınıf güçlü ve güçlendireceğim yönlerim test 3.sınıf hayat bilgisi testleri içinde yer alıyor. Kazanım değerlendirme sınavında 8 soru bulunuyor.  İlk 6 soru 12 puan değerinde 7. ve 8.sorular ise 14 puan değerinde. Bütün sorulara doğru cevap verirseniz 100 puan kazanacaksınız.  Güçlü ve güçlendireceğim yönlerim testi çözerek güçlü yönlerini ve güçlendirilmesi gereken yönlerini fark eder kazanımı ile ilgili bilgilerinizi değerlendirebilirsiniz. 

Yeni yayınlanan online test, eğitsel oyun ve uygulamalardan haberdar olmak için 

Telegram grubu: Katıl

Whatsapp Grupları: Katıl

İnstagram: Takip

Facebook grup: Katıl

Loading

En büyük makam en büyük hak çalışanlara ait olacaktır.

Mustafa Kemal Atatürk

Test kazanım ilişkisi

3. sınıf güçlü ve güçlendireceğim yönlerim testi sayfasında yer alan sorular 3.sınıf hayat bilgisi dersi kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden test ile kazanımları ilişkilendirebilirsiniz. Hazırladığımız test soruları şu kazanımları ölçmeyi hedefler:

HB.3.1.1. Güçlü yönlerini ve güçlendirilmesi gereken yönlerini fark eder.

Öğrencilerin ilgi alanları ve becerilerinden (iş birliği, planlı ve verimli çalışma, iletişim vb.) hareketle konu açıklanır. Öğrencilerden öz değerlendirme yapmaları istenir. Güçlü yönleri takdir edilirken güçlendirilmesi gereken yönlerini geliştirebilecekleri üzerinde durulur.

Güçlü ve güçlendirebileceğim yönlerim test analiz

3. sınıf güçlü ve güçlendireceğim yönlerim testi çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. 3.Sınıf hayat bilgisi testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getirilmeye çalışılır.

  • Kapsam geçerliliği
  • Ölçüt geçerliliği
  • Yapı geçerliliği

Testlerin Güvenirliği ise diğer bir çalışma alanımız. Bu yüzden güvenirlik arttırma çalışması ile testten elde edilen puanların güvenirliğini arttırmaya çalışıyoruz.