3. sınıf maddenin halleri test 3.sınıf fen bilimleri testleri içinde yer alıyor. Kazanım değerlendirme sınavında 8 soru bulunuyor.  İlk 6 soru 12 puan değerinde 7. ve 8.sorular ise 14 puan değerinde. Bütün sorulara doğru cevap verirseniz 100 puan kazanacaksınız. 

Yeni yayınlanan online test, eğitsel oyun ve uygulamalardan haberdar olmak için

Loading

En büyük makam en büyük hak çalışanlara ait olacaktır. Mustafa Kemal Atatürk

Test kazanım ilişkisi

Maddenin halleri testi çözerek F.3.4.2.1. Çevresindeki maddeleri, hâllerine göre sınıflandırır. kazanımını değerlendirebilirsiniz. 

3. sınıf maddenin halleri testi sayfasında yer alan sorular 3.sınıf fen bilimleri dersi kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Maddenin halleri test analiz

3.Sınıf maddenin halleri testi çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. 3.Sınıf fen bilimleri testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getirilmeye çalışılır.

Kapsam geçerliliği

Ölçüt geçerliliği

Yapı geçerliliği

Testlerin Güvenirliği ise diğer bir çalışma alanımız. Bu yüzden güvenirlik arttırma çalışması ile testten elde edilen puanların güvenirliğini arttırmaya çalışıyoruz.