3. sınıf noktalama işaretleri test çöz! Noktalama işaretleri testi 3.sınıf Türkçe testleri içinde yer alıyor. Kazanım değerlendirme sınavında 8 soru bulunuyor. 

Yeni yayınlanan online test, eğitsel oyun ve uygulamalardan haberdar olmak için

Loading

Çalışmadaki devamlılık, her güçlüğü yener. Anthony Trollope

İlk 6 soru 12 puan yedince ve sekisinzce sorular 14 puan değerindedir. Bütün sorulara doğru cevap verirseniz 100 puan kazanacaksınız. Noktalama işaretleri testi ile   T.3.4.7. Büyük harfleri ve noktalama işaretlerini uygun yerlerde kullanır kazanımını değerlendirebilirsiniz.

Test kazanım ilişkisi

Üçüncü sınıf test çöz sayfasında yer alan sorular 3.sınıf Türkçe dersi kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden test ile kazanımları ilişkilendirebilirsiniz. Hazırladığımız test soruları şu kazanımları ölçmeyi hedefler:

 T.3.4.7. Büyük harfleri ve noktalama işaretlerini uygun yerlerde kullanır.

3.sınıf noktalama işaretleri test analiz

3. Sınıf testleri çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. Türkçe testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getirilmeye çalışılır.

Kapsam geçerliliği

Ölçüt geçerliliği

Yapı geçerliliği

Testlerin Güvenirliği ise diğer bir çalışma alanımız. Bu yüzden güvenirlik arttırma çalışması ile testten elde edilen puanların güvenirliğini arttırmaya çalışıyoruz.