3. Sınıf üç basamaklı sayıları okuma yazma test 3.sınıf matematik testleri içinde yer alıyor. Kazanım değerlendirme sınavında 8 soru bulunuyor.  İlk 6 soru 12 puan değerinde 7. ve 8.sorular ise 14 puan değerinde.

Yeni yayınlanan online test, eğitsel oyun ve uygulamalardan haberdar olmak için 

Loading

Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak. Servet ve onun tabii neticesi olan refah ve saadet yalnız ve ancak çalışkanların hakkıdır. Mustafa Kemal Atatürk

Bütün sorulara doğru cevap verirseniz 100 puan kazanacaksınız.  Üç basamaklı sayıları okuma yazma testi çözerek üç basamaklı doğal sayıları okur ve yazar kazanımı ile ilgili bilgilerinizi değerlendirebilirsiniz. 

Test kazanım ilişkisi

3. sınıf 3 basamaklı sayıları okuma yazma testi sayfasında yer alan sorular 3.sınıf matematik dersi kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden test ile kazanımları ilişkilendirebilirsiniz. Hazırladığımız test soruları şu kazanımları ölçmeyi hedefler:

M.3.1.1.1. Üç basamaklı doğal sayıları okur ve yazar.

Öncelikle modeller kullanılarak üç basamaklı sayılar kavratılır.

3 basamaklı sayıları okuma yazma test analiz

3 basamaklı sayıları okuma yazma testi çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. 3.Sınıf matematik testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getirilmeye çalışılır.

  • Kapsam geçerliliği
  • Ölçüt geçerliliği
  • Yapı geçerliliği

Testlerin Güvenirliği ise diğer bir çalışma alanımız. Bu yüzden güvenirlik arttırma çalışması ile testten elde edilen puanların güvenirliğini arttırmaya çalışıyoruz.