4.Sınıf 4 5 6 basamaklı doğal sayıların okunuşu ve yazılışı test sayfası 10 sorudan oluşmaktadır. Bu sınavda sayı okuma ve sayı yazma hakkında sorular sorulacaktır.

Test, çoktan seçmeli sorular ve doğru yanlış sorularından oluşuyor. Bu sınava girmeden 4 basamaklı sayıları okumsa, 5 basamaklı sayıları okuma ve 6 basamaklı sayıları okuma ve yazma konularına çalışmanız faydalı olacaktır.

Yeni yayınlanan online test, eğitsel oyun ve uygulamalardan haberdar olmak sosyal medya hesaplarımızda bizi takip edin.

Loading

Çalışmak hayat, düşünmek ışıktır.

Victor Hugo

Test kazanım ilişkisi

Dördüncü sınıf 4 5 6 basamaklı doğal sayıların okunuşu ve yazılışı test çöz sayfasında yer alan sorular 4.sınıf matematik dersi kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden test ile kazanımları ilişkilendirebilirsiniz. Hazırladığımız test soruları şu kazanımları ölçmeyi hedefler:

M.4.1.1.1. 4, 5 ve 6 basamaklı doğal sayıları okur ve yazar.

4 5 6 basamaklı doğal sayıların okunuşu ve yazılışı test analiz

4 5 6 basamaklı doğal sayıların okunuşu ve yazılışı testini çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. 4.Sınıf matematik testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getirilmeye çalışılır.

  • Kapsam geçerliliği
  • Ölçüt geçerliliği
  • Yapı geçerliliği

Testlerin Güvenirliği ise diğer bir çalışma alanımız. Güvenirlik arttırma çalışması ile testten elde edilen puanların güvenirliğini arttırmaya çalışıyoruz.