4. sınıf empati test çöz sayfasında 4 soru bulunuyor.  Her soru 25 puan değerinde. 4.sınıf sosyal bilgiler testleri sayfasında yer alan empati testi çözerek öğrendiklerinizi değerlendirebilirsiniz. Test, çoktan seçmeli sorulardan oluşuyor. 

Yeni yayınlanan online test, eğitsel oyun ve uygulamalardan haberdar olmak sosyal medya hesaplarımızda bizi takip edin.

Telegram grubu: Katıl

Whatsapp Grupları: Katıl

İnstagram: Takip

Facebook grup: Katıl

Loading

En büyük makam en büyük hak çalışanlara ait olacaktır.

Test kazanım ilişkisi

Dördüncü sınıf empati test çöz sayfasında yer alan sorular 4.sınıf sosyal bilgiler dersi kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden test ile kazanımları ilişkilendirebilirsiniz. Hazırladığımız test soruları şu kazanımları ölçmeyi hedefler:

SB.4.1.4. Kendisini farklı özelliklere sahip diğer bireylerin yerine koyar.

Empati test analiz

4.Sınıf empati  testi çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. 4.Sınıf sosyal bilgiler testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getirilmeye çalışılır.

  • Kapsam geçerliliği
  • Ölçüt geçerliliği
  • Yapı geçerliliği

Testlerin Güvenirliği ise diğer bir çalışma alanımız. Bu yüzden güvenirlik arttırma çalışması ile testten elde edilen puanların güvenirliğini arttırmaya çalışıyoruz.