4.Sınıf fosiller test çöz sayfasıdaki sınav 9 sorudan oluşmaktadır. 4.sınıf fen bilimleri testleri sayfasında yer alan bu testi çözerek fosil, fosil bilimi ve fosillerin oluşumu konularında öğrendiklerinizi değerlendirebilirsiniz. Test, çoktan seçmeli sorular ve doğru yanlış sorularından oluşuyor. Bu sınava girmeden önce fosil, paleontoloji ve paleontolog gibi anahtar kavramlara ve konulara çalışmanız faydalı olacaktır.

Yeni yayınlanan online test, eğitsel oyun ve uygulamalardan haberdar olmak için telegram kanalımıza katılın. Sosyal Medya gruplarımıza katılın. Yeniliklerden haberdar olun!

Telegram grubu: Katıl

Whatsapp Grupları: Katıl

İnstagram: Takip

Facebook grup: Katıl

Loading

İnsan, ancak çalıştığını kazanır. Mevlana

Test kazanım ilişkisi

Dördüncü sınıf fosiller test çöz sayfasında yer alan sorular 4.sınıf fen bilimleri kazanımlar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden test ile kazanımları ilişkilendirebilirsiniz. Hazırladığımız test soruları şu kazanımları ölçmeyi hedefler:

F.4.1.1.3. Fosillerin oluşumunu açıklar.
Fosil çeşitlerine girilmez.

Fosiller test analiz

Fosiller testini çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. 4.Sınıf fen bilimleri testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getirilmeye çalışılır.

Kapsam geçerliliği

Ölçüt geçerliliği

Yapı geçerliliği

Testlerin Güvenirliği ise diğer bir çalışma alanımız. Güvenirlik arttırma çalışması ile testten elde edilen puanların güvenirliğini arttırmaya çalışıyoruz.