4. sınıf herkesin bir kimliği var test çöz sayfasında 10 soru bulunuyor.  4.sınıf sosyal bilgiler testleri sayfasında yer alan kimlik bilgileri testi çözerek resmi kimlik bilgilerimiz konularında öğrendiklerinizi değerlendirebilirsiniz. Test, çoktan seçmeli sorulardan oluşuyor. Kimlik belgesi, vatandaşlarına devletçe verilen, kimlikleriyle kişisel durumlarını gösteren resmî belgedir.

Yeni yayınlanan online test, eğitsel oyun ve uygulamalardan haberdar olmak sosyal medya hesaplarımızda bizi takip edin.

Telegram grubu: Katıl

Whatsapp Grupları: Katıl

İnstagram: Takip

Facebook grup: Katıl

Loading

Çalışmadaki devamlılık, her güçlüğü yener.

Test kazanım ilişkisi

Dördüncü sınıf resmi kimlik belgelerimiz test çöz sayfasında yer alan sorular 4.sınıf sosyal bilgiler dersi kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden test ile kazanımları ilişkilendirebilirsiniz. Hazırladığımız test soruları şu kazanımları ölçmeyi hedefler:

SB.4.1.1. Resmî kimlik belgesini inceleyerek kişisel kimliğine ilişkin çıkarımlarda bulunur.

Herkesin bir kimliği var test analiz

Herkesin bir kimliği var kimlik belgelerimiz testi çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. 4.Sınıf sosyal bilgiler testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getirilmeye çalışılır.

  • Kapsam geçerliliği
  • Ölçüt geçerliliği
  • Yapı geçerliliği

Testlerin Güvenirliği ise diğer bir çalışma alanımız. Bu yüzden güvenirlik arttırma çalışması ile testten elde edilen puanların güvenirliğini arttırmaya çalışıyoruz.