4.Sınıf kayaçlar ve madenler test çöz sayfasındaki sınav 10 sorudan oluşmaktadır. 4.sınıf fen bilimleri testleri sayfasında yer alan bu testi çözerek kayaçlar ve madenler konularında öğrendiklerinizi değerlendirebilirsiniz. Bu sınava girmeden önce kayaç, maden, gibi kavramlara ve konulara çalışmanız faydalı olacaktır.

Yeni yayınlanan online test, eğitsel oyun ve uygulamalardan haberdar olmak için

Telegram grubu: Katıl

Whatsapp Grupları: Katıl

İnstagram: Takip

Facebook grup: Katıl

Loading

Yaşamak demek çalışmak demektir.Mustafa Kemal Atatürk

Test kazanım ilişkisi

Dördüncü sınıf kayaçlar ve madenler test çöz sayfasında yer alan sorular 4.sınıf fen bilimleri kazanımlar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden test ile kazanımları ilişkilendirebilirsiniz. Hazırladığımız test soruları şu kazanımları ölçmeyi hedefler:

4.sınıf kayaçlar ve madenler test

F.4.1.1.1. Yer kabuğunun kara tabakasının kayaçlardan oluştuğunu belirtir.
F.4.1.1.2. Kayaçlarla madenleri ilişkilendirir ve kayaçların ham madde olarak önemini tartışır.

Kayaçlar ve madenler test analiz

Kayaçlar ve madenler testini çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. 4.Sınıf fen bilimleri testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getirilmeye çalışılır.

Kapsam geçerliliği

Ölçüt geçerliliği

Yapı geçerliliği

Testlerin Güvenirliği ise diğer bir çalışma alanımız. Güvenirlik arttırma çalışması ile testten elde edilen puanların güvenirliğini arttırmaya çalışıyoruz.