4. sınıf maddenin halleri test çöz 4.sınıf fen bilimleri testleri içinde yer alıyor. Kazanım değerlendirme sınavında 13 soru bulunuyor.  Bu sınavda katı, sıvı, gaz, erime, donma, buharlaşlama gibi kavramlar hakkında sorular bulunmaktadır. Maddenin halleri testi çözerek F.4.4.3.1. Maddelerin hâllerine ait temel özellikleri karşılaştırır kazanımını değerlendirebilirsiniz. 4.sınıf maddenin halleri test çöz! 4.Sınıf maddenin hal değişimleri test!

Yeni yayınlanan online test, eğitsel oyun ve uygulamalardan haberdar olmak için telegram kanalımıza katılın. Whatsapp gruplarımıza katılın.

Loading

Test kazanım ilişkisi

dördüncü sınıf maddenin halleri test çöz sayfasında yer alan sorular 4.sınıf fen bilimleri dersi kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden test ile kazanımları ilişkilendirebilirsiniz. Hazırladığımız test soruları şu kazanımları ölçmeyi hedefler:

F.4.4.3.1. Maddelerin hâllerine ait temel özellikleri karşılaştırır.
F.4.4.3.2. Aynı maddenin farklı hâllerine örnekler verir.
F.4.4.4.1. Maddelerin ısınıp soğumasına yönelik deneyler tasarlar.
F.4.4.4.2. Maddelerin ısı etkisiyle hâl değiştirebileceğine yönelik deney tasarlar.

Maddenin halleri test analiz

Maddenin halleri testi çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. 4.Sınıf fen bilimleri testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getirilmeye çalışılır.

Ayrıca bakınız : 4.sınıf fen bilimleri testleri

Ayrıca bakınız : 4.Sınıf testleri

ilkokul Etkinlikleri test çöz sitesinde yer alan testler güvenirlik ve geçerlilik analizlerinden geçirilmektedir. Eğer sisteme üye olduysanız çözdüğünüz tüm testlere yıl boyunca profilinizden ulaşabilirsiniz.

Normal bir test kitabında var olan soru sayısından daha fazlasını sistemimizde barındırmaktayız. Öğrencilerimiz yıl boyunca testleri ücretsiz olarak çözebilirler.