4. sınıf milli mücadele test çöz sayfasında 10 soru bulunuyor.  4.sınıf sosyal bilgiler testleri sayfasında yer alan kurtuluş savaşı testi çözerek milli mücadele yılları hakkında öğrendiklerinizi değerlendirebilirsiniz. Test, çoktan seçmeli sorulardan oluşuyor. 

Yeni yayınlanan online test, eğitsel oyun ve uygulamalardan haberdar olmak için telegram kanalımıza katılın. Sosyal Medya gruplarımıza katılın. Yeniliklerden haberdar olun!

 

Loading

Çalışmadaki devamlılık, her güçlüğü yener. Anthony Trollope

Test kazanım ilişkisi

Dördüncü sınıf milli mücadele test çöz sayfasında yer alan sorular 4.sınıf sosyal bilgiler dersi kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden test ile kazanımları ilişkilendirebilirsiniz. Hazırladığımız test soruları şu kazanımları ölçmeyi hedefler:

SB.4.2.4. Millî Mücadele kahramanlarının hayatlarından hareketle Millî Mücadele’nin önemini kavrar.

Milli mücadele yılları test analiz

Kurtuluş savaşı testi çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. 4.Sınıf sosyal bilgiler testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getirilmeye çalışılır.

Kapsam geçerliliği

Ölçüt geçerliliği

Yapı geçerliliği

Testlerin Güvenirliği ise diğer bir çalışma alanımız. Bu yüzden güvenirlik arttırma çalışması ile testten elde edilen puanların güvenirliğini arttırmaya çalışıyoruz.