4.sınıf örüntüler test çöz sayfasıdaki sınav 10 sorudan oluşmaktadır. 4.sınıf matematik testleri sayfasında yer alan bu testi çözerek örüntüler konularında öğrendiklerinizi değerlendirebilirsiniz. Test, çoktan seçmeli sorulardan oluşuyor. Örüntü belli bir yapıyı, belli bir bütünü oluşturan dallardan, birimlerden her biri, örnek, biçim olarak tanımlanır. İlkokul 4.sınıf düzeyinde örüntüleri sabit artan , sabit azalan , artan , azalan, hem artan hem azalan örüntü şeklinde incelenir.

Yeni yayınlanan online test, eğitsel oyun ve uygulamalardan haberdar olmak sosyal medya hesaplarımızda bizi takip edin.

Telegram grubu: Katıl

Whatsapp Grupları: Katıl

İnstagram: Takip

Facebook grup: Katıl

 

Loading

Çalışmadaki devamlılık, her güçlüğü yener. Anthony Trollope

Test kazanım ilişkisi

Dördüncü sınıf örüntüler test çöz sayfasında yer alan sorular 4.sınıf matematik dersi kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden test ile kazanımları ilişkilendirebilirsiniz. Hazırladığımız test soruları şu kazanımları ölçmeyi hedefler:

M.4.1.1.6. Belli bir kurala göre artan veya azalan sayı örüntüleri oluşturur ve kuralını açıklar.

  • Artan veya azalan bir örüntüde her bir terimi (ögeyi), adım sayısı ile ilişkilendirir.Örneğin 2, 5, 8,11, … örüntüsünde birinci terim 2, ikinci terim 5 gibi.
  • Aralarındaki fark sabit olan sayı örüntüleri ile sınırlı kalınır.

Örüntüler test analiz

Örüntüler testini çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. 4.Sınıf matematik testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getirilmeye çalışılır.

  • Kapsam geçerliliği
  • Ölçüt geçerliliği
  • Yapı geçerliliği

Testlerin Güvenirliği ise diğer bir çalışma alanımız. Bu yüzden güvenirlik arttırma çalışması ile testten elde edilen puanların güvenirliğini arttırmaya çalışıyoruz.