4. sınıf sayıları sıralama test çöz sayfasında 10 soru bulunuyor.  4.sınıf matematik testleri sayfasında yer alan sayıları sıralama testi çözerek sayıları sıralama, büyüktür küçüktür gibi konularında öğrendiklerinizi değerlendirebilirsiniz. Test, çoktan seçmeli sorulardan oluşuyor.

Yeni yayınlanan online test, eğitsel oyun ve uygulamalardan haberdar olmak sosyal medya hesaplarımızda bizi takip edin.

Loading

Çalışmadaki devamlılık, her güçlüğü yener. Anthony Trollope

Doğal sayıları sıralar ve karşılaştırırken bakacağımız ilk nokta basamak sayısı olmalıdır. Basamak sayısı büyük olan sayı en büyüktür. Basamak sayısına bakarak çok kolay sıralama yapabiliriz.

Test kazanım ilişkisi

Dördüncü sınıf sayıları sıralama test çöz sayfasında yer alan sorular 4.sınıf matematik dersi kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden test ile kazanımları ilişkilendirebilirsiniz. Hazırladığımız test soruları şu kazanımları ölçmeyi hedefler:

 M.4.1.1.5. En çok altı basamaklı doğal sayıları büyük/küçük sembolü kullanarak sıralar.

Sayıları sıralama test analiz

Sayıları sıralama testini çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. 4.Sınıf matematik testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getirilmeye çalışılır.

  • Kapsam geçerliliği
  • Ölçüt geçerliliği
  • Yapı geçerliliği

Testlerin Güvenirliği ise diğer bir çalışma alanımız. Bu yüzden güvenirlik arttırma çalışması ile testten elde edilen puanların güvenirliğini arttırmaya çalışıyoruz.