4. sınıf yaşam öyküm test çöz sayfasında 10 soru bulunuyor.  4.sınıf sosyal bilgiler testleri sayfasında yer alan yaşam öyküm var testi çözerek kronolojik sıralama konularında öğrendiklerinizi değerlendirebilirsiniz. Test, çoktan seçmeli sorulardan oluşuyor. 

Loading

En büyük makam en büyük hak çalışanlara ait olacaktır.

Test kazanım ilişkisi

Dördüncü sınıf yaşam öyküm var test çöz sayfasında yer alan sorular 4.sınıf sosyal bilgiler dersi kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden test ile kazanımları ilişkilendirebilirsiniz. Hazırladığımız test soruları şu kazanımları ölçmeyi hedefler:

SB.4.1.2. Yaşamına ilişkin belli başlı olayları kronolojik sıraya koyar.

Yaşam öyküm test analiz

4.Sınıf yaşam öyküm testi çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. 4.Sınıf sosyal bilgiler testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getirilmeye çalışılır.

  • Kapsam geçerliliği
  • Ölçüt geçerliliği
  • Yapı geçerliliği

Testlerin Güvenirliği ise diğer bir çalışma alanımız. Bu yüzden güvenirlik arttırma çalışması ile testten elde edilen puanların güvenirliğini arttırmaya çalışıyoruz.