4.Sınıf yer kabuğunun yapısı test çöz sayfasıdaki sınav 9 sorudan oluşmaktadır. 4.sınıf fen bilimleri testleri sayfasında yer alan bu testi çözerek kayaçlar, madenler ve toprak oluşumu konularında öğrendiklerinizi değerlendirebilirsiniz. Test, çoktan seçmeli sorular ve doğru yanlış sorularından oluşuyor. Bu sınava girmeden önce kayaç, maden, toprak oluşumu gibi kavramlara ve konulara çalışmanız faydalı olacaktır.

Yeni yayınlanan online test, eğitsel oyun ve uygulamalardan haberdar olmak için

Telegram grubu: Katıl

Whatsapp Grupları: Katıl

İnstagram: Takip

Facebook grup: Katıl

 

Loading

 

Yavaş ve sabırla çalışma, güzel işler üretir

 Çin Atasözü

Test kazanım ilişkisi

Dördüncü sınıf yer kabuğunun yapısı test çöz sayfasında yer alan sorular 4.sınıf fen bilimleri kazanımlar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden test ile kazanımları ilişkilendirebilirsiniz. Hazırladığımız test soruları şu kazanımları ölçmeyi hedefler:

4.sınıf yer kabuğunun yapısı test

F.4.1.1.1. Yer kabuğunun kara tabakasının kayaçlardan oluştuğunu belirtir.
F.4.1.1.2. Kayaçlarla madenleri ilişkilendirir ve kayaçların ham madde olarak önemini tartışır.
F.4.1.1.3. Fosillerin oluşumunu açıklar.

Yer kabuğunun yapısı test analiz

Yer kabuğunun yapısı testini çözdükten sonra analiz sayfamızı ziyaret ederek test değerlendirmesini inceleyebilirsiniz. 4.Sınıf fen bilimleri testlerimiz sürekli olarak geçerlilik ve güvenirlik analizlerinden geçirilmektedir. Geçerlilik bir ölçme aracının ölçmeyi amaçladığı özelliği başka herhangi bir özellikle karıştırmadan doğru olarak ölçebilme derecesidir. Bu yüzden test çöz sayfasında yer alan her test aşağıdaki geçerlilik türlerine uygun hale getirilmeye çalışılır.

Kapsam geçerliliği

Ölçüt geçerliliği

Yapı geçerliliği

Testlerin Güvenirliği ise diğer bir çalışma alanımız. Güvenirlik arttırma çalışması ile testten elde edilen puanların güvenirliğini arttırmaya çalışıyoruz.